Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 17 • L 17
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły siatkarz Chemika poważnie chory. Potrzebna krew!
wojciech wesołowski1 - fb
28.07.2017 | 09:43

Były siatkarz Chemika poważnie chory. Potrzebna krew!

Na zdjęciu: Wojciech Wesołowski potrzebuje pomocy.

Fot. facebook

Były siatkarz bydgoskiego Chemika Wojciech Wesołowski trafił w ciężkim stanie do szpitala. Potrzebna jest krew dawców.

„Pilnie potrzebuję KRWI dla mojego męża Wojtka Wesołowskiego, który jest bardzo ciężko chory. Wiem, że trudno Wam uwierzyć, że ten okaz zdrowia mógł tak zachorować. Ciężko mi pisać o tym, ale w ciągu 3 dni choroba sparaliżowała całe jego ciało i poraziła mięśnie oddechowe, więc ma podłączony respirator. Jego krew jest zakażona, dlatego ma przetaczaną od innych dawców. Ma Grupę O RH- i jest to krew, którą można pobrać każdemu i każdą można podać Wojtkowi, który często oddawał swoją, a teraz on potrzebuje takiej pomocy” – napisała na Facebooku żona byłego siatkarza Aleksandra Achler-Wesołowska.

Krew można oddawać w punkcie przy ul. Markwarta. – „Jeśli jesteście z innych miejscowości to w najbliższym punkcie krwiodawstwa powiedzcie , że oddajcie krew dla Wojtka i żeby przesłali ją do Bydgoszczy na ul. Markwarta, bo stamtąd przewożą ją do szpitala Wojtkowi” – dodała Achler-Wesołowska.

Osoby chętne do oddania krwi mogą się zgłaszać w Bydgoszczy na ulicę Markwarta 8 w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godz. 7:30-15:30, w czwartek między 7:30 a 17:30  oraz w sobotę w godz. 8:00-12:00. Jak poinformował trener zespołu Łuczniczki Jakub Bednaruk, cała drużyna zdecydowała się oddać krew.

Powiązane treści