Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 14 • L 14
11C
Sob
10C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły trener Łuczniczki chce przejąć kadrę siatkarzy. Już oficjalnie
Vital_Heynen_2014_06_05
20.11.2017 | 20:13

Były trener Łuczniczki chce przejąć kadrę siatkarzy. Już oficjalnie

Zarówno Vital Heynen, jak i Jakub Bednaruk pracowali z bydgoskim klubem.

Na zdjęciu: Vital Heynen złożył stosowne dokumenty i chce objąć reprezentację Polski siatkarzy.

Fot.

Belg Vital Heynen jest już oficjalnie kandydatem na stanowisko trenera reprezentacji Polski siatkarzy.

Kandydatura Heynena ma mieć grono zwolenników w zarządzie PZPS. Belg ma już za sobą doświadczenie pracy w naszym kraju, prowadził Transfer Bydgoszcz, z którym w sezonie 2014/2015 zajął piąte miejsce w rozgrywkach PlusLigi. Heynen złożył stosowne dokumenty, choć cały czas łączy go kontrakt z belgijską federacją (z kadrą Belgii zajął czwarte miejsce na tegorocznych mistrzostwach Europy) i z niemieckim klubem VFB Friedrichshafen.

Według „Przeglądu Sportowego”, chęć prowadzenia kadry siatkarzy wyraził także Włoch Andrea Giani, który jest szkoleniowcem reprezentacji Niemiec. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej nieraz mówił, że jego marzeniem jest, by kadrę poprowadził polski szkoleniowiec. Jednak grono polskich szkoleniowców jest mocno zawężone.

Na liście polskich trenerów są m.in. Krzysztof Stelmach (b. asystent Daniela Castellaniego) czy Piotr Gruszka, który był w sztabie szkoleniowym poprzedniego selekcjonera Ferdinando de Giorgiego. Poza tym, swoje aplikacje złożyli również Andrzej Kowal, Robert Prygiel, Mariusz Sordyl i obecny trener Łuczniczki Bydgoszcz, Jakub Bednaruk.

Niewykluczone, że nazwisko nowego szkoleniowca poznamy na początku nowego roku.

Powiązane treści