Bydgoszcz
3C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 3 • L 3
17C
Czw
14C
Pt
12C
Sob
14C
Nd
14C
Pon
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły trener Łuczniczki selekcjonerem reprezentacji? Jest poważnym kandydatem
Vital_Heynen_2014_06_05
20.10.2017 | 11:26

Były trener Łuczniczki selekcjonerem reprezentacji? Jest poważnym kandydatem

Na zdjęciu: Vitel Heynen może poprowadzić reprezentację Polski.

Fot. Nils Wuchner

Vital Heynen może zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy. Jak informuje Przegląd Sportowy, były szkoleniowiec Łuczniczki jest jednym z głównych kandydatów do poprowadzenia kadry narodowej.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk stwierdził w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, że żaden zagraniczny trener nie złożył CV, ale jeden dąży do spotkania. Jak dowiedział się Przegląd Sportowy, chodzi o Vitala Heynena. Belg prowadził już reprezentacje Niemiec (brązowy medal mistrzostw świata w 2014 roku) i Belgii (niespodziewane czwarte miejsce na ostatnich mistrzostwach Europy). Teraz chciałby zająć miejsce Ferdinando De Giorgiego, a jego kandydatura jest poważnie rozważana w związku.

Heynen w latach 2013-2015 prowadził Transfer Bydgoszcz. Trafił nad Brdę w trakcie sezonu, zastępując Mariana Kardasa. Pod jego wodzą bydgoscy siatkarze zajęli dziewiąte i piąte miejsce w PlusLidze. Następnie odszedł, a zastąpił go Piotr Makowski.

Co ciekawe, chętnym do prowadzenia reprezentacji jest też obecny szkoleniowiec Łuczniczki, Jakub Bednaruk. W związku rozważają opcję powierzenia kadry trzech polskim trenerom jednocześnie – Bednarukowi, a także Pawłowi Zagumnemu i Piotrowi Gruszce. Decyzji w sprawie nowego selekcjonera powinniśmy spodziewać się jednak dopiero w przyszłym roku.

Powiązane treści