Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -3 • L -3
-5C
Wt
-9C
Sr
-9C
Czw
-8C
Pt
-1C
Sob
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleByły trener Zawiszy w areszcie. Za atak… widelcem
policja
29.03.2016 | 18:37

Były trener Zawiszy w areszcie. Za atak… widelcem

O zatrzymaniu Aleksieja T. poinformowały we wtorek wielkopolskie media.

Na zdjęciu: Zatrzymanemu grożą nawet trzy lata więzienia.

Fot. FreeImages

Aleksiej T., były piłkarz, a także trener i koordynator grup młodzieżowych w Zawiszy Bydgoszcz, został zatrzymany za napad i groźby karalne – poinformowała poznańska „Gazeta Wyborcza”, powołując się na Radio Merkury.

Zdaniem wielkopolskich dziennikarzy, 53-letni T. zaatakował mieszkańca Leszna, z którym miał zatarg na tle finansowym. Miał go dusić i zadawać ciosy widelcem w głowę oraz szyję. Miał także grozić ofierze. Usłyszał za to dwa zarzuty – narażenia napadniętego na utratę zdrowia lub życia, jak również stosowania gróźb karalnych. Grożą mu za to nawet trzy lata pozbawienia wolności.

Urodzony na Ukrainie Aleksiej T. do Polski przyjechał w latach 90. poprzedniego wieku i był zawodnikiem kilku klubów, między innymi Stali Mielec oraz Olimpii Poznań i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Po zakończeniu kariery został trenerem, pracował chociażby jako asystent i koordynator grup młodzieżowych w bydgoskim Zawiszy. Od 2003 roku posiada polskie obywatelstwo.

Powiązane treści