Bydgoszcz
20C
Niebo głównie zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 20 • L 20
24C
Czw
23C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
20C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły zawodnik Polonii wybrał klub. Pojedzie dla rywala bydgoszczan
SONY DSC
14.12.2015 | 06:53

Były zawodnik Polonii wybrał klub. Pojedzie dla rywala bydgoszczan

Patrick Hougaard związał się z Wandą Kraków.

Na zdjęciu: Patrick Hougaard reprezentował barwy Polonii przez dwa lata.

Fot. Mateusz Bosiacki

Patrick Hougaard, który przez dwa ostatnie sezony był czołowym żużlowcem Polonii Bydgoszcz, wybrał nowy klub. W 2016 roku Duńczyk będzie jeździł dla Wandy Kraków.

26-latek z kraju Hamleta trafił do Polonii w 2014 roku. W każdym z sezonów w bydgoskim klubie wystąpił w jedenastu meczach ligowych, uzyskując średnią 2,0 pkt/bieg. W obu przypadkach był drugim najskuteczniejszym żużlowcem Gryfów i ustępował jedynie Szymonowi Woźniakowi.

Władysław Gollob po przejęciu klubu dawał Hougaardowi – w przeciwieństwie do Roberta Kościechy i Roberta Miśkowiaka – szansę na pozostanie, gdyby żużlowiec obniżył swoje wymagania finansowe. Do porozumienia nie doszło, a w niedzielę Duńczyk poinformował o podpisaniu kontraktu z Wandą Kraków. Za pośrednictwem twittera podziękował bydgoskim kibicom za wsparcia w ostatnich latach.

Wanda będzie w nadchodzącym sezonie ligowym rywalem Polonii, a najprawdopodobniej także kandydatem do awansu. W zespole pozostaną bowiem Kenneth Hansen i Daniel Pytel, a umowy z klubem podpisali Chris Harris, Sam Masters i Josh Grajczonek. Wkrótce to samo mogą uczynić Sebastian Ułamek i Piotr Świderski.

Powiązane treści