Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 16 • L 16
20C
Nd
16C
Pon
23C
Wt
25C
Sr
30C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły zawodnik Polonii wybrał klub. Pojedzie dla rywala bydgoszczan
SONY DSC
14.12.2015 | 06:53

Były zawodnik Polonii wybrał klub. Pojedzie dla rywala bydgoszczan

Na zdjęciu: Patrick Hougaard reprezentował barwy Polonii przez dwa lata.

Fot. Mateusz Bosiacki

Patrick Hougaard, który przez dwa ostatnie sezony był czołowym żużlowcem Polonii Bydgoszcz, wybrał nowy klub. W 2016 roku Duńczyk będzie jeździł dla Wandy Kraków.

26-latek z kraju Hamleta trafił do Polonii w 2014 roku. W każdym z sezonów w bydgoskim klubie wystąpił w jedenastu meczach ligowych, uzyskując średnią 2,0 pkt/bieg. W obu przypadkach był drugim najskuteczniejszym żużlowcem Gryfów i ustępował jedynie Szymonowi Woźniakowi.

Władysław Gollob po przejęciu klubu dawał Hougaardowi – w przeciwieństwie do Roberta Kościechy i Roberta Miśkowiaka – szansę na pozostanie, gdyby żużlowiec obniżył swoje wymagania finansowe. Do porozumienia nie doszło, a w niedzielę Duńczyk poinformował o podpisaniu kontraktu z Wandą Kraków. Za pośrednictwem twittera podziękował bydgoskim kibicom za wsparcia w ostatnich latach.

Wanda będzie w nadchodzącym sezonie ligowym rywalem Polonii, a najprawdopodobniej także kandydatem do awansu. W zespole pozostaną bowiem Kenneth Hansen i Daniel Pytel, a umowy z klubem podpisali Chris Harris, Sam Masters i Josh Grajczonek. Wkrótce to samo mogą uczynić Sebastian Ułamek i Piotr Świderski.

Powiązane treści