Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCenne trzy punkty. Zwycięstwo piłkarzy Polonii
polonia bydgoszcz - sparta brodnica - aleksander ryska (2)
12.05.2018 | 15:06

Cenne trzy punkty. Zwycięstwo piłkarzy Polonii

Bydgoski zespół odniósł dziewiętnaste zwycięstwo w tym sezonie.

Na zdjęciu: Piłkarze Polonii wygrali dwunasty mecz w tym sezonie na własnym boisku.

Dziewiętnaste zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w czwartoligowych rozgrywkach piłkarze Polonii. Na własnym stadionie pokonali Wisłę Nowe.

Podopieczni Włodzimierza Koreckiego nie zwalniają tempa. Ostatnio wygrywają mecz za meczem, a jakby tego było to Wydział Gier i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikował na korzyść bydgoskiego zespołu pojedynek ze Spartą Brodnica. Na boisku, Polonia przegrała 0:2, ale jak się okazało – w drużynie Sparty zagrał nieuprawniony zawodnik.

W starciu z Wisłą, gospodarze już w pierwszej połowie strzelili dwa gole. Strzelanie rozpoczął w 18 minucie Patryk Podolski, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Łukasz Nowak. W doliczonym czasie, bramkarza Wisły pokonał jeszcze Lucky Junior Ekwueme, zaś przyjezdni odpowiedzieli jedynie golem Michała Pokory.

IV LIGA – 27. KOLEJKA – 12.05.2018 R.
POLONIA BYDGOSZCZ – WISŁA NOWE 3:1 (2:0)
Bramki: Patryk Podolski 18′, Łukasz Nowak 45+3′, Lucky Junior Ekwueme 90+2′ – Michał Pokora 66′

POLONIA: Kmiecik – Martin, Sarnowski, Kościecha, Januszewski – Sarnowski, Sawicki, Kubacki, Koźbiał, Nowak – Podolski.

Bydgoski zespół umocnił się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Dla kibiców klubu z ul. Sportowej jest jeszcze jedna dobra informacja. Również w następnym sezonie piłkarzy Polonii z ławki trenerskiej poprowadzi Włodzimierz Korecki, z którym uzgodniono warunki dalszej współpracy.