Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 15 • L 15
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
29C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICentralny urząd nie w Warszawie, lecz w Bydgoszczy!
Konferencja w UW
12.07.2017 | 14:11

Centralny urząd nie w Warszawie, lecz w Bydgoszczy!

Na zdjęciu: W konferencji prasowej wziął udział m.in. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał.

Fot. Stanisław Gazda

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał i Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Piotr Adamczewski Dyrektor Delegatury UOKiK w Bydgoszczy poinformowali dziś media o nowych uprawnieniach bydgoskiej delegatury. Od dziś będzie tą najważniejszą w kraju zajmującą się sprawami z zakresu przewagi kontraktowej.

12 lipca weszła w życie ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej. Jej celem jest wyeliminowanie nieuczciwych praktyk w relacjach między przedsiębiorcami działającymi w branży rolno-spożywczej. Kiedy mamy do czynienia z przewagą kontraktową? Wówczas, gdy między odbiorcą i nabywcą istnieje znaczna dysproporcja w potencjale ekonomicznym i jednocześnie słabsza ze stron nie ma wystarczających możliwości sprzedaży lub kupna produktów rolnych lub spożywczych od innych przedsiębiorców. Samo posiadanie przewagi kontraktowej nie jest zakazane. Niedozwolone jest jej nieuczciwe wykorzystywanie.

Zadania dotyczące nowych przepisów będzie realizować delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Bydgoszczy. Na wyróżnienie w skali całego kraju bydgoskiego oddziału złożyły się dotychczasowe efekty pracy doświadczonego zespołu Delegatury UOKiK w Bydgoszczy. Placówkę tworzy dziewięć osób – prawnicy i ekonomiści. Wyróżnienie – jak podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał – jest zarazem potężnym wyzwaniem, ale też wyrazem uznania dla pracy bydgoskiego zespołu, jego dokonań i fachowości.

Podobne wpisy

Powiązane treści