Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 21 • L 17
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICentrum Medyczne Stadmedica. Lekarze, jak z serialu o… lekarzach
Stadmedica_Arkadiusz Jundziłł, prof. Henryk Witmanowski, Wiesław Jundziłł_SG (2)
22.03.2018 | 15:16

Centrum Medyczne Stadmedica. Lekarze, jak z serialu o… lekarzach

Na zdjęciu: Arkadiusz Jundziłł, prof. Henryk Witmanowski i Wiesław Jundziłł

Fot. SG

Marketing uwielbia takie słowa jak: „Babuni”, „Dziadunia”, „Domowy”.  Bo one na ogół dobrze i ciepło się kojarzą. Podobnie jest ze słowem „Rodzinny”.  W określeniu się przez Centrum Medyczne „Stadmedica” jako „firma rodzinna” nie ma żadnego chwytu reklamowego – to szczera prawda.

Założycielami  firmy są: Barbara Jundziłł (stomatolog, protetyk) i Wiesław Jundziłł (chirurg naczyniowy, angiolog),  którzy w 1987 roku utworzyli pierwsze gabinety: stomatologiczny i chirurgiczny. W 2009 roku, z myślą o pacjentach, działalność przeniosła się do nowo wybudowanego i nowoczesnego Centrum Medycznego przy ul. Nakielskiej 327. Tu  zatrudnieni są reprezentujący młodsze pokolenie twórców firmy:  Ewa Jundziłł-Bieniek (stomatolog, chirurg stomatologiczny, implantolog) i Arkadiusz Jundziłł (chirurg ogólny specjalizujący się w chirurgii plastycznej). Żona Arkadiusza i mąż Ewy również są lekarzami (dermatolog i radiolog). Oni także czynnie udzielają się w firmie.

Medyczna działalność rodziny Jundziłłów istnieje już od ponad trzydziestu lat. Jak cała medycyna  – wciąż idą z postępem. Niezmienna od samego początku pozostaje idea, myśl jaka przyświecała twórcom placówki – służyć dobru pacjentów – tak samo tym decydującym się na leczenie w ramach NFZ, jak też tym, którym bardziej odpowiada leczenie w ramach sektora prywatnego.

Leczący się w tej nowoczesnej, wielospecjalistycznej klinice dostrzegają i doceniają widoczny tu na każdym kroku postęp w medycynie. To nie tylko wygląd i wyposażenie dwóch sal operacyjnych. To przede wszystkim nowoczesne i wysoce zaawansowane technologie i metody leczenia,  związane m.in. z laserową i radiową metodą leczeniem żylaków, w tym z tzw. skleroterapią – małoinwazyjną, bezbolesną, nie wymagającą znieczulenia i pobytu, zaledwie 30 minutową metodą leczenia żylaków kończyn dolnych. Nowością, mającą zastosowanie w „Stadmedica”, jest także leczenie chrapania za pomocą lasera i fal radiowych. Wszelka diagnostyka wykonywana jest tu nowoczesnymi aparatami ultrasonograficznymi, wyposażonymi w specjalistyczne głowice dedykowane m.in. do badań ortopedycznych (również drobnych stawów), czy naczyniowych. Bo domeną Centrum jest właśnie stałe inwestowanie w najnowocześniejsze metody leczenia dające pacjentowi  szanse na szybką rekonwalescencję i powrót do pełnej aktywności.

O zdrowie pacjentów w Centrum Medycznym „Stadmedica” dba blisko trzydziestu lekarzy, specjalistów z różnych dziedzin medycyny tj.: angiologia, chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa, chirurgia plastyczna, dermatologia i wenerologia, gastroenterologia,  ginekologia, kardiologia, neurologia, neurochirurgia, endokrynologia, otorynolaryngologia, otorynolaryngologia dziecięca, ortopedia, proktologia,  stomatologia, urologia, ultrasonografia i fizjoterapia. Są to lekarze z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym podczas kursów i szkoleń oraz w wyniku doskonalenia umiejętności w prestiżowych ośrodkach w kraju i zagranicą.  I chociaż nie ma tego w nazwie placówki – centrum jest tak naprawdę małym szpitalem, gdzie przeprowadzane są najczęściej zabiegi w ramach tzw. chirurgii jednego dnia, ale w przypadku bardziej skomplikowanych operacji, w ramach chirurgii planowej, jest możliwość kilkudniowej hospitalizacji pacjentów. Ci bardzo chwalą sobie Centrum i pracujących w nim lekarzy oraz opiekę pań pielęgniarek. Wystarczy spojrzeć na bardzo pozytywne i mobilizujące do jeszcze lepszej pracy wpisy na stronie internetowej Centrum.

– U nas nie jest tak, że miłym i dobrym fachowcem jest się za prywatne pieniądze, a na NFZ już nie – mówi   dr n. med. Arkadiusz Jundziłł. Osiemdziesiąt procent zakresu naszych świadczeń medycznych stanowi leczenie, diagnostyka  i operowanie pacjentów ubezpieczonych w NFZ.  W ramach NFZ zakontraktowana jest pomoc z  zakresu ortopedii, laryngologii, chirurgii naczyniowej i ogólnej oraz urologii.

Domeną Centrum Medycznego „Stadmedica” jest  chirurgia naczyniowa, a w szczególności leczenie żylaków. Dzieje się tak za sprawą aż sześciu lekarzy, którzy wykonują zabiegi w ramach tzw. chirurgii jednego dnia,  również na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Idzie nowe, ba, już jest. Od kilku miesięcy  w Centrum wykonywane są zabiegi z zakresu  chirurgii plastycznej. Sprawcą tego pozytywnego zamieszania jest prof. UMK dr hab. n. med. Henryk Witmanowski, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej, lekarz z wieloletnim  doświadczeniem zawodowym. Swoim pacjentom oferuje zabiegi korekcyjne w obrębie twarzy, w tym plastykę uszu i powiek, powiększanie ust, liftingi twarzy oraz korekty  kształtu i rozmiarów nosa. Przeprowadza zabiegi powiększania, pomniejszania i podnoszenia piersi, zabiegi ginekologii estetycznej, a także zabiegi z zakresu modelowania sylwetki, takie jak plastyka powłok brzusznych  abdominoplastyka  czy odsysanie tłuszczu. Pomaga zlikwidować problem obwisłej skóry w obrębie ud i ramion, usuwa zmiany skórne oraz blizny, wykonuje także zabiegi rekonstrukcyjne, które nie są refinansowane przez NFZ.

Kolejną dziedziną prężnie rozwijającą się w „Stadmedice” jest implantologia. Dzięki licznym szkoleniom w Polsce oraz  zdobytemu doświadczeniu  dr n. med. Ewa Jundziłł- Bieniek realizuje coraz bardziej skomplikowane procedury implantologiczne. Ponadto, wybiegając w przyszłość, uczestniczy w licznych szkoleniach z zakresu stomatologii estetycznej w tym użycia laserów w stomatologii. Korzystając z wieloletniego doświadczenia dr Barbary Jundziłł prowadzi kompleksową opiekę z zakresu protetyki i chirurgii stomatologicznej.

Chirurgia plastyczna i implantologia to wcale nie jest ostatnie słowo. Najbliższa przyszłość Centrum Medycznego „Stadmedica” będzie wiązać się z intensywnym  rozwojem dermatologii estetycznej i ginekologii.  Jesteśmy na etapie tworzenia interdyscyplinarnego zespołu specjalistów,  którzy wspólnie zajmą się kompleksowym podejściem do pacjenta, włącznie z opieką psychologiczną. Postawiony zostanie także mocniejszy nacisk na rozwój neurochirurgii, proktologii i gastroenterologii .


Podobne wpisy

Powiązane treści