Bydgoszcz
14C
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 14 • L 14
12C
Sob
11C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCentrum Symulacji Medycznych coraz bliżej. Ogłoszono przetarg
csm_tcm29-227486
20.07.2016 | 09:07

Centrum Symulacji Medycznych coraz bliżej. Ogłoszono przetarg

Na razie studenci nie będą mogli korzystać z całego budynku.

Na zdjęciu: Inwestycja wyceniana jest na 5 mln zł.

Fot. mat. inwestor/ urząd miasta

Ogłoszono przetarg na wykonanie projektu oraz prac budowlanych Centrum Symulacji Medycznych, które ma powstać przy ul. Kurpińskiego 19. W efekcie studenci Collegium Medicum UMK będą mogli doskonalić swoje umiejętności w praktyce na fantomach i symulatorach imitujących sytuacje medyczne.

Obowiązek wprowadzenia do procesu dydaktycznego metody symulacji medycznych dla studentów kierunków lekarskiego, pielęgniarstwa i położnictwa jest konsekwencją nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z 2011 roku. Wyceniana na 5 mln zł inwestycja zostanie zrealizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, a budowa obiektu ma potrwać do połowy 2017 roku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po oddaniu budynku do użytku wykorzystywane będą tylko parter, I piętro i piwnice budynku, a II i III piętro  zostaną przygotowane do późniejszych prac wykończeniowych. Uczelnia otrzymała bowiem 17 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego, ale jedynie 17% tej kwoty może być przeznaczone na budowę infrastruktury.

Więcej o planach budowy Centrum Symulacji Medycznych pisaliśmy TUTAJ.

Powiązane treści