Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 7 • L 7
8C
Sr
11C
Czw
11C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICharytatywny mecz piłki nożnej. Dla 14-letniego chłopca
18156076_1424628970891976_3594862686435648468_o
19.05.2017 | 15:08

Charytatywny mecz piłki nożnej. Dla 14-letniego chłopca

Celem akcji jest zebranie środków finansowych na roczną rehabilitację na rzecz Pawła.

Na zdjęciu: Chłopiec od dłuższego czasu przebywa w szpitalu.

Fot. fanpage Pomagamywybiegamy dla Pawła

W najbliższą niedzielę na orliku przy ulicy Wegierskiej 11 odbędzie się charytatywny mecz dla 14-letniego Pawła. Dzięki zebranym podczas niego środkom, chłopiec będzie miał szansę zagrania nie tylko na boisku, ale przede wszystkim wstania na nogi o własnych siłach. 

Paweł cierpi na porażenie czterokończynowe, a także jest antybiotykoodporny. Zachorował on nagle i obecnie znajduje się w szpitalu. Aby odzyskać sprawność fizyczną, musi zostać poddany wielomiesięcznej rehabilitacji i zabiegom. Środki na ten cel mają być zbierane między innymi podczas wspomnianego meczu, który rozpocznie się o godzinie 15:00. W trakcie jego trwania na boisku zmierzą się ze sobą dwie drużyny: TVP Bydgoszcz oraz Run Pasja z przyjaciółmi, a zwycięzca otrzyma szklany puchar. Wstęp kosztuje 10 zł.

Mecz o charakterze towarzyskim nie będzie jedyną atrakcją, która odbędzie się tego dnia na placu przy ul. Węgierskiej 11. Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 13:00. W trakcie jej trwania odbędzie się między innymi pokaz taneczny miniformacji Wolf Hooligans. Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z przejażdżki motocyklami oraz porozmawiać z ekspertami znajdującymi się przy stoisku zdrowia. Nie zabraknie również licytacji oraz losowania, a do zdobycia będą na przykład vouchery na usługi kosmetyczne. Będzie można też kupić kubki, koszulki i inne gadżety z logo #pomagamywybiegamy. Używając tego hasztagu przy udostępnianiu swojej aktywności fizycznej, można okazać wsparcie choremu chłopcu.

Celem akcji jest zebranie środków finansowych na roczną rehabilitację na rzecz Pawła Kraszkiewicza. Chłopiec znajduje się pod opieką Fundacji Odjazdowo Nieograniczeni. [CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ FUNDACJI] 

Powiązane treści