Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 19 • L 19
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
30C
Pon
29C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeChcesz zbudować drogę osiedlową? Zgłoś wniosek do ratusza
remont_bydgoszcz
21.01.2016 | 14:09

Chcesz zbudować drogę osiedlową? Zgłoś wniosek do ratusza

Na zdjęciu: Łącznie, na utwardzanie dróg gruntowych w Bydgoszczy w budżecie na 2016 rok zapisanych jest 17 milionów złotych.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Bydgoski magistrat poinformował o rozpoczęciu przyjmowania wniosków w trybie inicjatywy lokalnej. Pięć milionów złotych, dotąd stanowiących budżet Programu 25/75, zostanie przekazanych w pierwszej kolejności na utwardzenie dróg gruntowych.

Kwota 5 mln zł znalazła się w 17-milionowej puli, która została zabezpieczona w tegorocznym budżecie jako środki na uruchomienie pierwszego etapu wieloletniego planu budowy dróg osiedlowych. Ale ta część pieniędzy w pierwszej kolejności ma posłużyć mieszkańcom, którzy zdecydują się współfinansować inwestycje na swoich osiedlach. „W ten sposób na wielu ulicach o niewielkim znaczeniu dla komunikacji może pojawić się nowa nawierzchnia” – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Założenia inicjatywy lokalnej zbieżne są z tymi z Programu 25/75 – mieszkańcy zabezpieczają 15-25 procent budżetu inwestycji, a resztę dokłada miasto. Większość dotychczasowych działań wiązała się właśnie z utwardzaniem „gruntówek” oraz dobudowywaniem chodników bądź parkingów. W przypadku, gdy tegoroczne lokalne zadania drogowe nie wyczerpią puli 5 mln zł, mogą zostać przesunięte na inne cele. Na to jednak muszą zgodzić się miejscy radni. – Wszystkie zadania zgłoszone dotąd przez mieszkańców, które spełniały wymogi formalne, zostały zrealizowane – podkreśla Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bydgoszczy.

Aby skonsultować swój pomysł z ratuszem, można udać się na spotkanie z przedstawicielami zespołu ds. inicjatyw lokalnych, który funkcjonuje przy ulicy Grudziądzkiej 9-15 (budynek A, drugie piętro, pokój 201). Można również skorzystać z numerów telefonu – (52) 58-58-721 lub (52) 58-58-329 bądź adresu e-mailowego: inicjatywylokalne@um.bydgoszcz.pl.

Przedsięwzięcia osiedlowe mogą być realizowane wyłącznie na gruncie miasta.

Powiązane treści