Bydgoszcz
27C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSW
H 27 • L 27
23C
Pon
25C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChcesz zobaczyć na żywo w akcji młode gwiazdy futbolu? Znamy ceny biletów na Euro U-21
film promujący, uefa u21, stadion zawiszy - screen
01.02.2017 | 13:35

Chcesz zobaczyć na żywo w akcji młode gwiazdy futbolu? Znamy ceny biletów na Euro U-21

Sprzedaż wejściówek rozpocznie się w drugiej połowie lutego - poinformowali organizatorzy.

Na zdjęciu: Na stadionie Zawiszy odbędą się trzy pojedynki fazy grupowej.

Fot. screen z filmu promocyjnego / UEFA Euro U-21

25 i 15 złotych – takie są ceny biletów na mecze fazy grupowej piłkarskich młodzieżowych mistrzostw Europy, które w drugiej połowie czerwca odbędą się na sześciu polskich stadionach, w tym obiekcie bydgoskiego Zawiszy. Część wejściówek ma z kolei bezpłatnie trafić do uczniów szkół oraz adeptów futbolu z akademii i klubów.

CZYTAJ TAKŻE: Miasta-gospodarze Euro U-21 zaprezentowani na efektownym wideo. Jak wypadła Bydgoszcz?

Początek dystrybucji biletów zaplanowano na 21 lutego. Będzie ona prowadzona przez specjalną platformę sprzedażową dostępną pod adresem bilety.u21poland.com (obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”). Do otwartej sprzedaży trafi ponad 60 procent z ponad 300 tysięcy wejściówek zaplanowanych na wszystkich 21 meczów czerwcowej imprezy. Jedna osoba będzie mogła nabyć na jeden mecz maksymalnie osiem kart wstępu.

Droższe wejściówki będą obowiązywały na miejsca ulokowane wzdłuż linii bocznych boiska, tańsze – znajdą się za bramkami oraz na łukach stadionów. Przypomnijmy, że w mieście nad Brdą odbędą się trzy pojedynki fazy grupowej – w ramach grupy B na stadionie przy ulicy Gdańskiej zobaczymy mecze: Portugalii z Serbią (17 czerwca, godz. 18:00), Serbii z Macedonią (20 czerwca, godz. 18:00) oraz Serbii z Hiszpanią (23 czerwca, godz. 20:45).

Około 50 tysięcy kart wstępu zostanie odpłatnie przekazanych zorganizowanym grupom dzieci i młodzieży. Zajmą się tym regionalni koordynatorzy wyznaczeni w sześciu wojewódzkich związkach, które goszczą uczestników Euro U-21. Oprócz Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, będą to regionalne związki z województw: śląskiego (Tychy), pomorskiego (Gdynia), lubelskiego (Lublin), świętokrzyskiego (Kielce) oraz małopolskiego (Kraków).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Stadion Zawiszy potrzebuje pilnego remontu! Zalewa go woda

Młodzieżowe mistrzostwa Europy rozpoczną się 16 czerwca i potrwają dwa tygodnie. Weźmie w nich udział – po raz pierwszy w historii – dwanaście reprezentacji, w tym Polacy jako gospodarze. Finał odbędzie się 30 czerwca w Krakowie.

Powiązane treści