Bydgoszcz
18C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 18 • L 18
13C
Sr
14C
Czw
20C
Pt
23C
Sob
26C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleChciała się targnąć na życie. Zapobiegli temu bydgoscy policjanci
kobieta_idzie
08.03.2016 | 14:29

Chciała się targnąć na życie. Zapobiegli temu bydgoscy policjanci

W poniedziałek wczesnym popołudniem funkcjonariusze odnaleźli kobietę, która chciała popełnić samobójstwo.

Na zdjęciu: Policjanci zauważyli poszukiwaną kobietę w momencie, gdy szła poboczem w miejscowości Tryszczyn.

Fot. FreeImages

Policjantom z komisariatu na Błoniu oraz wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy udało się odszukać w poniedziałek zdesperowaną bydgoszczankę. Jak wynikało z relacji syna 55-letniej kobiety, chciała ona popełnić samobójstwo.

Zgłoszenie do dyżurnego z Błonia dotarło po godzinie dziesiątej. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego matka chce popełnić samobójstwo. Poinformowała go o tym, wysyłając wiadomość tekstową – wyjaśnia podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Policjanci ustalili adres zamieszkania kobiety i udali się do jej domu, ale na miejscu nikogo nie zastali. Rozpoczęli więc poszukiwania, które skupiły się na terenie w kierunku Koronowa, gdzie 55-latka miała się udać. – Do akcji zaangażowaliśmy ponad stu strażaków oraz policjantów – mówi Słomski. Mundurowi sprawdzali zarówno tereny leśne przy drodze krajowej nr 25, jak również pobliskie akweny.

Poszukiwania zakończyły się sukcesem po godzinie 13:00. Policjanci zauważyli w Tryszczynie idącą poboczem kobietę, która pasowała rysopisem do zaginionej. – Funkcjonariusze potwierdzili jej tożsamość – dodaje podkom. Słomski. Bydgoszczanka trafiła następnie do specjalistyczną opiekę lekarzy.

Powiązane treści