Bydgoszcz
5C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 5 • L 5
5C
Wt
0C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
5C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik ma nowego trenera. Był asystentem Gruszki
chemik_bydgoszcz_adrian_raszka_ST
09.01.2017 | 09:43

Chemik ma nowego trenera. Był asystentem Gruszki

W poniedziałek Chemik poinformował o zatrudnieniu nowego trenera.

Na zdjęciu: Adrian Raszka został nowym trenerem Chemika.

Fot. ST

Adrian Raszka został nowym trenerem Chemika Bydgoszcz. 34-latek zastąpi na tym stanowisku Piotra Gruszkę, który objął posadę szkoleniowca I-ligowej Chojniczanki Chojnice.

Adrian Raszka był przez ostatnie dwa i pół roku grającym asystentem trenera Gruszki, a zespół w tym czasie wywalczył awans z klasy okręgowej do III ligi oraz dwukrotnie grał w finale Okręgowego Pucharu Polski. Z dniem 9 stycznia 2017 roku Raszka przejął obowiązki I trenera. Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego nadal będą pełnić swoje funkcje.

Ofertę otrzymałem jeszcze przez Nowym Rokiem i długo nie zastanawiałem się nad jej przyjęciem. Cieszę się, że będę mógł poprowadzić zespół i mam nadzieję, że utrzymamy dobre miejsce w tabeli, które zajmujemy po rundzie jesiennej – mówi Raszka. Jego umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2017 roku, a 34-latek będzie w najbliższych miesiącach prowadził zespół na zasadzie licencji warunkowej. Celem zespołu pozostaje utrzymanie w III lidze.

Raszka był piłkarzem naszego klubu w latach 2001-2008, a także od 2014 roku. Reprezentował również barwy Brdy Bydgoszcz, Zawiszy Bydgoszcz, Victorii Koronowo, Wdy Świecie, Cuiavii Inowrocław i Unii Solec Kujawski. W rundzie jesiennej III ligi wystąpił w 15 meczach i zdobył 1 bramkę.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail