H -1 • L -1
-4C
-5C
-2C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik Moderator ciągle bez zwycięstwa. Wzmocnienie nie pomogło
Chemik Bydgoszcz
14.10.2018 | 21:00

Chemik Moderator ciągle bez zwycięstwa. Wzmocnienie nie pomogło

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika Moderatora czekają na zwycięstwo od początku września.

W niedzielnym meczu 11. kolejki III ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali z Polonią Środa Wielkopolska 0:2. Na zwycięstwo czekają od początku września.

W kadrze Chemika ponownie pojawił się  Paweł Olszewski.  Doświadczony pomocnik latem rozstał się z zespołem, ale niedawno wznowił treningi i do Środy Wielkopolskiej pojechał wraz z zespołem, choć nie zagrał od pierwszej minuty, rozpoczynając mecz na ławce rezerwowych.

Mecz rozpoczął się od ataków miejscowych, ale potem sytuacja uspokoiła się. Obie drużyny bezskutecznie próbowały atakować, a oddawane strzały nie znajdywały drogi do bramki. Po 29 minutach szczęście uśmiechnęło się do miejscowych. Jeden z zawodników Polonii oddał lekki strzał w kierunku bramki, ale piłka nabrała rotacji i Gracjan Fabiszewski odbił ją przed siebie. Jako pierwszy do futbolówki dopadł Krzysztof Bartoszak i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W drugiej połowie trener Piotr  Gruszka próbował zmienić obraz meczu, wprowadzając m.in. Dawida Janickiego i wspomnianego Olszewskiego, ale to Polonia ponownie trafiła do siatki. Na kwadrans przed końcem piłka trafiła w pole karne Chemika, ostatecznie dopadł do niej Adrian Chopcia i podwyższył na 2:0.

Do końca meczu wynik nie zmienił się.  Za tydzień chemicy podejmą zajmującą jedenaste miejsce w tabeli Gwardię Koszalin.

POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 2:0
bramki: Krzysztof Bartoszak 29′, Adrian Chopcia 75′

Chemik: Fabiszewski – Włosiński, Więckowski (50′ Frasz), Czajka, Kacprzak, Osiński (74′ Olszewski), Maziarz, Siekirka (61′ Janicki), Mielcarek, Kot (85′ Mik), Kawałek.