Wiatr: 2km/h E
H 5 • L 5
-1C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik Moderator lepszy od Lidera Włocławek. Zwycięstwo wywalczone w ostatnich sekundach gry!
chemik bydgoszcz
05.05.2018 | 20:08

Lider tabeli IV ligi podejmował dziś Lidera Włocławek.

Na zdjęciu: Radość piłkarzy Chemika podczas sobotniego spotkania.

W sobotnim meczu IV ligi Chemik Moderator wygrał u siebie z Liderem Włocławek 2:1. Decydująca bramka padła w ostatniej minucie gry!

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych. W 4. minucie Jan Kołodziejski wyszedł sam na sam z Gracjanem Fabiszewskim, ale bramkarz Chemika obronił strzał. Chwilę później skuteczniejszy był Mateusz Dewil, który w identycznej sytuacji wyprowadził włocławian na prowadzenie. Od tego momentu piłka do końca meczu praktycznie nie wychodziła z połowy Lidera. Przez długi czas chemicy, mimo przewagi, nie potrafili jednak stworzyć dobrej sytuacji i strzelić gola. Po przerwie nadal dominowali i w końcu udało im się wyrównać. W 72. minucie Szymon Maziarz uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę, piłka odbiła się od pleców bramkarza Jakuba Stawickiego i wpadła do siatki.

W kolejnych minutach bydgoszczanie nie odpuszczali i gra nadal toczyła się pod bramką Lidera. Chemicy mogli objąć prowadzenie po strzale głową Beniamina Czajki, ale piłki poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Zespół Piotra Gruszki dopiął swego w 95. minucie gry. Wtedy sędzia podyktował rzut karny za faul bramkarza na Dawidzie Janickim, a jedenastkę pewnym strzałem w samo okienko bramki wykorzystał Szymon Maziarz. Lider kończył mecz w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Macieja Lewandowskiego, ukaranego za dyskusję z arbitrem.

Kolejny mecz chemicy rozegrają w środę. W meczu Okręgowego Pucharu Polski zagrają z Wdą Świecie.