FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik przegrywa na inaugurację. Wda z remisem
Chemik Bydgoszcz, Dawid Janicki - ST
06.08.2016 | 21:36

Chemik przegrywa na inaugurację. Wda z remisem

Na zdjęciu: Dawid Janicki zadebiutował w barwach Chemika.

Rozpoczęły się zmagania w III lidze piłki nożnej. Na inaugurację piłkarze Chemika Bydgoszcz ponieśli porażkę, a Wda Świecie zremisowała w Gdyni.

Piłkarze Chemika byli równorzędnym rywalem dla wicemistrza III ligi z ubiegłego roku, ale to piłkarze z Przodkowa byli zdecydowanie skuteczniejsi. Podczas gdy bydgoszczanie mieli problemy z celnym wykończeniem akcji, przyjezdnym kilka razy udało się zagrozić bramce Pawła Laskowskiego. Już w 15. minucie dobre podanie w pole karne wykorzystał Łukasz Stasiak. W II połowie dobre okazje mieli Maciej Kot i Oleksandr Kostiuk, ale zespołowi Piotra Gruszki nie udało się wyrównać. W ostatniej akcji spotkania Piotr Łapigrowski ustalił wynik spotkania na 2:0.

Punkt na inaugurację zdobyła Wda Świecie. Podopieczni Grzegorza Wódkiewicza objęli prowadzenie w wyjazdowym meczu z Bałtykiem Gdynia w 32. minucie, gdy do siatki trafił Dawid Retlewski. Miejscowi wyrównali trzynaście minut przed końcem po strzale Mateusza Kuzimskiego.