Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik się przełamał. Wygrał ważny mecz
Chemik Bydgoszcz, Robert Frasz, Damian Rysiewski - Jakub Zalas
02.04.2017 | 21:23

Chemik się przełamał. Wygrał ważny mecz

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo.

W niedzielnym meczu III ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz pokonali Leśnika Manowo.

Chemicy dobrze zaczęli mecz i już w 2. minucie mogli, a nawet powinni prowadzić. Paweł Olszewski dograł w pole karne, a Dawid Janicki główkował w słupek. Niespodziewanie w  11. minucie Leśnik wyszedł na prowadzenie.  Bartłomiej Maciukajć  wyszedł sam na sam z Pawłem Laskowskim i zdobył pierwszą bramkę w meczu. Chemik zdołał jednak po chwili wyrównać, gdy Jay Jaskólski dobrze odnalazł się w polu karnym i strzelił na 1:1. Chwilę później bydgoszczanie mogli prowadzić, ale Robert Frasz trafił w słupek, a następnie Dawid Janicki uderzył niecelnie. Potem podopieczni Adriana Raszki mieli kolejne sytuacje – najpierw Jaskólski po dośrodkowania Daniela Włosińskiego, a następnie Frasz, który tym razem trafił w poprzeczkę. W 36. minucie w końcu się udało, gdy piłka trafiła do Szymona Babiarza, a ten pokonał bramkarza Leśnika. Chemicy nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. Tuż przed przerwą, po starciu Włosińskiego z Szatkowskim, sędzia podyktował rzut karny dla gości, a Marcin Gozdal skutecznie egzekwował jedenastkę.

W II połowie sytuacji było już mniej, ale tę kluczową wykorzystał Chemik. W 67. minucie Szymon Maziarz podał do rezerwowego Wiktora Dąbka, a ten minął bramkarza i podał do Dawida Janickiego. Napastnikowi nie pozostało nic innego, jak wyprowadzić drużynę na prowadzenie. W kolejnych minutach obie drużyny mogły jeszcze zmienić wynik, ale piłka nie wpadła do siatki. Chemik wygrał i oddalił się od strefy spadkowej. Za tydzień czeka  go kolejny ważny mecz w Koninie.