PILNE: Wstrzymano ruch tramwajów na Wilczak. Linie nr 1 i 3 zostały skierowane na Rycerską.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik w końcu wygrał u siebie. I to wysoko!
05.11.2016 | 19:03

Chemik w końcu wygrał u siebie. I to wysoko!

Bydgoszczanie pokonali w sobotę KS Chwaszczyno.

Na zdjęciu: Dawid Janicki zdobył pierwszą tego dnia bramkę dla Chemika.

W meczu 14. kolejki III ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz pokonali KS Chwaszczyno 3:0.

Od początku spotkania chemicy mieli spora przewagę, lecz zupełnie nie przekładało się to na sytuacje bramkowe, których obie drużyny miały jak na lekarstwo. W II połowie podopieczni Piotra Gruszki nadal mieli przewagę, lecz zdołali to udokumentować dopiero w 71. minucie. Maciej Kot wpadł w pole karne, ale po chwili wydawało się, że z tej akcji nic już nie będzie. Skrzydłowy zdołał jednak oddać strzał, bramkarz odbił piłkę, a dobitka Dawida Janickiego była skuteczna.

Kilka minut później goście mieli szansę na wyrównanie, ale w doskonałej sytuacji ich napastnik przestrzelił. Na więcej chemicy już nie pozwolili rywalom. W 85. minucie Robert Kawałek podwyższył na 2:0, a w doliczonym czasie gry Maciej Kot ustalił wynik na 3:0 dla Chemika.

Za tydzień bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z Jarotą Jarocin.