28C
32C
34C
30C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportChemik w półfinale! Czwartoligowiec wygrał z obrońcą trofeum
Chemik Bydgoszcz
09.05.2018 | 20:56

Chemik w półfinale! Czwartoligowiec wygrał z obrońcą trofeum

Podopieczni Piotra Gruszki poznali także swojego rywala w półfinale.

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika sprawili niespodziankę i wyeliminowali obrońcę Pucharu Polski.

Lider IV ligi sprawił ogromną niespodziankę w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu województwa. Piłkarze Chemika Moderator wygrali na własnym stadionie z broniącą trofeum III-ligową Wdą Świecie.

Świecianie triumfowali w rozgrywkach w ostatnich trzech sezonach i mieli teraz ogromną chrapkę na triumf czwarty raz z rzędu. Ale w Bydgoszczy górą byli podopieczni Piotra Gruszki.

PUCHAR POLSKI K-PZPN – 1/4 FINAŁU – 9.05.2018 R.
CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ – WDA ŚWIECIE 2:1 (2:0)
Bramki: Szymon Maziarz 20′, Daniel Włosiński 45+1′ – Jay Jaskólski 59′

CHEMIK: Fabiszewski – Czajka, Żurowski, Frasz, D. Włosiński, Osiński, Grudziński (59′ Kawałek), Maziarz, Olszewski (81′ Dąbek), Babiarz (59′ Grudziński), Nowak (86′ Bagniewski).
WDA: Murawski – Ratkowski (54′ Śliwiński), Wenerski, Siekirka, Jaskólski, Mielcarek (77′ Jarantowicz), Maliszewski, Wietrzykowski, Czerwiński, Frelek, Perliński (46′ Rożnowski).

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).
Żółte kartki: Olszewski (Chemik Moderator).

Oba gole dla gospodarzy padły w pierwszej połowie. W 20′ minucie Szymon Maziarz dopadł do piłki dośrodkowanej w pole karne i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Wdy. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania, Murawskiego pokonał Daniel Włosiński, który zachował się najprzytomniej po zamieszaniu w polu karnym rywali.

Sporo emocji było za to w drugiej części spotkania. Przyjezdni odpowiedzieli golem kontaktowym, którego autorem był Jay Jaskólski, a dogodnej okazji by doprowadzić do remisu nie wykorzystał Maciej Śliwiński. Z kolei trzeciego gola dla Chemika mógł strzelić Robert Kawałek, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę bramki Wdy.

W półfinale rywalem Chemika Moderator będzie Legia Chełmża, która wygrała 1:0 z Unią Janikowo. Drugą parę półfinałową utworzyły Unia Solec Kujawski (pokonała 4:0 Krajnę Sępólno Krajeńskie) i Elana Toruń (zwyciężyła 5:2 w wyjazdowym meczu z Mustangiem Ostaszewo).