PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
06.05.2017 | 18:02

Chemik wraca z Wielkopolski bez punktów

Piłkarze Chemika okazali się gorsi od Polonii Środa Wlkp.

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika w najbliższą sobotę podejmą Vinetę Wolin.

Bolesną porażkę ponieśli w sobotę piłkarze Chemika Bydgoszcz. Zespół z Glinek przegrał w Środzie Wielkopolskiej 0:3.

Polonia szybko, bo już w szóstej minucie, objęła prowadzenie. Piłka uderzona w kierunku bramki Karola Murawskiego odbiła się od jednego z chemików i zmieniła tor lotu, przez co bramkarz był bez szans. W kolejnych minutach obie drużyny oddały kilka strzałów, ale wynik nie zmieniał się. Najgroźniej pod bramką gospodarzy było, gdy pomylił się jeden z obrońców. Defensor nieczysto trafił w piłkę, która poleciała w kierunku bramki. Golkiper chwilę wcześniej wyszedł na przedpole i dopiero w ostatniej chwili zatrzymał futbolówkę. W 36. minucie blisko wyrównania był Wiktor Osiński, ale trafił w boczną siatkę. Chwilę później było 2:0 – Krystian Pawlak udanie zamknął dośrodkowanie i pokonał Murawskiego.

Krótko po przerwie Pawlak podwyższył na 3:0 i poloniści mogli spokojnie myśleć o utrzymaniu korzystnego wyniku do końca spotkania. Chemik częściej utrzymywał się przy piłce, wiele razy dośrodkowywał w pole karne rywali, oddał kilka strzałów, ale honorowego gola nie strzelił.

Za tydzień bydgoszczanie zagrają z Vinetą Wolin. Początek sobotniego meczu na stadionie przy ul. Słowiańskiej o godz. 17.