PILNE: Wstrzymano ruch tramwajów na Wilczak. Linie nr 1 i 3 zostały skierowane na Rycerską.
SONY DSC
26.11.2016 | 20:42

Chemik zakończył rundę. Ciekawie w derbach

W sobotę piłkarze Chemika Bydgoszcz zagrali na wyjeździe z Wdą Świecie.

Na zdjęciu: W sobotę chemicy cieszyli się dwa razy po bramkach Dawida Janickiego.

W spotkaniu 17. kolejki III ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz zremisowali z Wdą Świecie 2:2.

Trener Piotr Gruszka zdecydował się na trzy zmiany w wyjściowym składzie. Po kontuzjach do gry wrócili Maciej Kot i Maciej Jarzembowski, a na środku obrony obok Roberta Frasza wyszedł Oleksandr Kostiuk.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla chemików. Już w 3. minucie Jay Jaskólski poprowadził piłkę prawym skrzydłem i dograł przed bramkę do Dawida Janickiego, a napastnik łatwo pokonał Łukasza Zapałę, wyprowadzając bydgoszczan na prowadzenie.

W kolejnych minutach gospodarze odważnie zaatakowali, dążąc do wyrównania. Strzały Perlińskiego i Siekirki pewnie obronił Murawski, ale już w 24. minucie, po ładnej akcji świecian, był bez szans. Piłka trafiła do mającego dużo miejsca w polu karnym Macieja Rożnowskiego, który zgrał do Dawida Retlewskiego, a wychowanek Chemika wyrównał. Przed przerwą Wda mogła jeszcze objąć prowadzenie, ale Karol Maliszewski uderzył niecelnie, a Maciej Rożnowski nie zdołał przeciąć dobrego dośrodkowania.

Druga część spotkania zaczęła się od kontrowersyjnych zdarzeń pod bramką Karola Murawskiego. Najpierw gospodarze umieścili piłkę w siatce, ale sędzia nie uznał gola, odgwizdując faul, a kilku minut później pokazał Retlewskiemu żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

W 61. minucie chemikom udało się praktycznie powtórzyć akcję bramkową z początku spotkania. Jay Jaskólski przerzucił piłkę na skrzydło, gdzie czekał już Maciej Kot. Ten zgubił obrońcę i dograł w pole karne, w którym był Janicki. Napastnik drugi raz tego dnia wpisał się na listę strzelców, a Chemik wrócił na prowadzenie.

Z przewagi bydgoszczanie nie cieszyli się długo. Po sześciu minutach Retlewski ponownie padł w polu karnym i tym razem sędzia wskazał na 11. metr. Piłkę ustawił Bartosz Czerwiński i pewnie uderzył w okienko bramki. W kolejnych minutach niewiele się już działo. Ostatnie fragmenty spotkania przyniosły przewagę Chemika i w 92. minucie przed dobrą szansą po rzucie rożnym stanął Robert Kawałek. Nie trafił jednak w piłkę, a poprawka Pawła Olszewskiego wylądowała w bocznej siatce.

W 17. kolejkach Chemik uzbierał 21 punktów. Zimę spędzi na 12. miejscu w tabeli.