Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 15 • L 15
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIChłopska Szkoła Biznesu, czyli nauka poprzez zabawę
chłopska szkoła biznesu
13.03.2016 | 09:02

Chłopska Szkoła Biznesu, czyli nauka poprzez zabawę

Na zdjęciu: W trakcie zajęć.

Fot. ZSB

W Zespole Szkół Budowlanych organizowane są zajęcia z wykorzystaniem gry ekonomicznej o nazwie CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU. Przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy prowadzą zajęcia dla klas pierwszych, z wykorzystaniem gry w praktyce.

Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej dla 12-30 uczestników. W atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.

W trakcie spotkania uczestnicy poznają historię andrychowskiego ośrodka tkackiego, na bazie której powstała gra oraz przekonają się, jakie korzyści może przynieść jej wykorzystanie.

Jest to nauka przez zabawę, integracja grupy, trenowanie kompetencji społecznych, rozwój kreatywności i myślenia strategicznego, kreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy i wiele innych.

 W grze nie ma kostek, wynik uczestnika zależy w głównej mierze od jego inicjatywy: pomysłów, umiejętności targowania się z innymi uczestnikami oraz gospodarowania posiadanymi zasobami (czasem, pieniędzmi i towarami).

Gracze nie siedzą przy stoliku z planszą, lecz przemieszczają się swobodnie po pomieszczeniu (jarmarku). Gra to symultaniczna rozgrywka.

Uczniowie mogą rozwijać swoje kompetencje społeczne, przedsiębiorczość, kreatywność i umiejętności negocjacyjne. Poznają także podstawowe pojęcia z zakresu ekonomii i finansów. „Chłopska Szkoła Biznesu” pozwala również na integrację grupy szkolnej. Rozgrywka zapewnia ciekawe doświadczenia i interakcje z innymi „chłopskimi przedsiębiorcami”.

 Kolejne zajęcia podstaw przedsiębiorczości z wykorzystaniem wspomnianej gry ekonomicznej zaplanowano w marcu.

Powiązane treści