Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 8 • L 8
10C
Pt
14C
Sob
12C
Nd
10C
Pon
12C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIChoinka dla Sośna
choinka_dla_sosna
08.11.2017 | 13:41

Choinka dla Sośna

Na zdjęciu: Choinka stanie w sercu miasta.

Fot. mat. prasowe

Sierpniowy huragan niósł spustoszenie na terenie całego kraju, jednak są miejsca, które ucierpiały najdotkliwiej. Są rodziny, które wciąż potrzebują pomocy.

Fundacją Wytwórnia Marzeń wraz z Agencją Reklamowa START organizują nietypową akcję, której celem jest zbiórka funduszy dla poszkodowanej rodziny. Pomoc powędrować ma do pana Jacka (samotnie wychowującego syna), który rzucił się w wir pomocy innym zaraz po uderzeniu huraganu. Mimo zniszczeń we własnym domu, którego do dzisiaj nie wyremontował, pomagał innym mieszkańcom. „Jacek Placek”, bo tak mówią na niego bliskie osoby, to wieloletni wolontariusz, człowiek o wielkim sercu, jednym słowem – dobroczyńca. Dziś sam potrzebuje pomocy, choć nie chce o tym mówić.

Organizatorzy akcji przygotowują jedyną w swoim rodzaju świąteczną choinkę, która zostanie ustawiona w samym sercu Bydgoszczy ok. 10 grudnia 2017 roku. Jej oryginalność opiera się m.in. na użytych materiałach, ale także, a może i przede wszystkim na symbolicznych gałązkach-cegiełkach, które będą nieść pomoc poszkodowanej rodzinie. Choinka swoim wyglądem ma nawiązywać do zniszczeń, do ogromu tragedii, których doświadczyli mieszkańcy Sośna i okolic, a jednocześnie wskazywać na znaczenie idei współpracy i wsparcia w tworzeniu tego, co nowe.

Agencja Reklamowa Start i Fundacja Wytwórnia Marzeń zapraszają zainteresowanych do włączenia się w akcję Choinka dla Sośna – poprzez wykupienie symbolicznej cegiełki. MetropoliaBydgoska.pl objęła patronat nad akcją.

Na chwilę obecną udział w akcji zadeklarowały:
– Galeria Pomorska
– Carrefour Bydgoszcz
– Bieńkowscy Clinic
– Metalkas
– EbudDom
– MetropoliaBydgoska.pl
– Piotr Król
– Luxury Motors Bydgoszcz
– Carpenter
– Klinika DermoMedica

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
Fundacja  Wytwórnia Marzeń – Monika – monika.wirzajtys@gmail.com, tel. 509 401 889
Agencja Reklamowa START – Jacek –  j.dabrowski@startart.pl, tel. 883 444 474


Powiązane treści