Bydgoszcz
22C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 24 • L 18
16C
Czw
18C
Pt
16C
Sob
10C
Nd
13C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNakłoRozrywka i kulturaChór „Nadzieja” najlepszy w Polsce!
Nagroda dla chóru Nadzieja
28.03.2018 | 10:47

Chór „Nadzieja” najlepszy w Polsce!

Na zdjęciu: Najwyższy chóralny laur dla "Nadziei". Już po raz siódmy!

Fot. Nadesłane.

GRAND PRIX XII Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej zdobył chór „Nadzieja” z Nakła nad Notecią, pokonując 22 chóry z całej Polski. To już siódmy z rzędu najwyższy chóralny laur wyśpiewany przez „Nadzieję”. Zwycięzcom pogratulowali osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała oraz Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury Michał Dubkowski.

Na XII Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie nakielski chór „Nadzieja”,  jako że reprezentował Nakielski Ośrodek Kultury w Nakle nad Notecią, występował w kategorii chóry działające przy instytucjach kultury i stowarzyszeniach. W repertuarze konkursowym miał 4 utwory, z czego pierwszy był motywem przewodnim festiwalu – Kyrie z Mszy XI – ale wykonywany został przez chór w nieco eksperymentalny sposób, bowiem śpiewała go jedynie męska część „Nadziei”.

Aby zdobyć główny laur, trzeba było pokonać 22 chóry z całej Polski – i udało się! Dobra passa trwa, albowiem w roku 2017 udało się chórowi zdobyć Grand Prix w Szczecinie. Wcześniej, w 2016 roku, najwyższy chóralny laur chórzyści „Nadziei” wyśpiewali dwukrotnie.

Chór „Nadzieja” powstał pod koniec 2005 roku przy Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią, z inicjatywy Michała Gacki – dyrygenta chóru. Do dzisiaj większą część członków zespołu stanowią absolwenci tamtejszej szkoły. Od września 2009 chór działa przy Nakielskim Ośrodku Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego.

 „Nadzieja” występuje na terenie kraju, jak i poza jego granicami, śpiewając koncerty okolicznościowe i charytatywne. W repertuarze chóru znajdują się utwory klasyczne W. A. Mozarta, F. Chopina, A. Lottiego, G.G. Gorczyckiego, P. Łukaszewskiego, ale także utwory muzyki rozrywkowej, m.in. The Cranberries – Zombie, czy też Raz Dwa Trzy – Trudno Nie Wierzyć w Nic, a także wiele innych kompozycji wywodzących się z różnych gatunków muzycznych.


Powiązane treści