Bydgoszcz
2C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H 2 • L 2
4C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaChorwaci, Grecy, Włosi. Kto jeszcze przyjedzie do Bydgoszczy?
Sheridan_students
16.02.2017 | 16:52

Chorwaci, Grecy, Włosi. Kto jeszcze przyjedzie do Bydgoszczy?

W tym roku do naszego miasta przybędzie ponad 170 osób z zagranicy.

Na zdjęciu: 178 nowych studentów przybędzie do Bydgoszczy z zagranicy.

Fot. wikipedia (wolny dostęp)

Łącznie 178 studentów zagranicznych przyjmą w tym roku bydgoskie uczelnie w ramach programu Erasmus+. W dniach 20-25 lutego będą mogli oni zwiedzić nasz region, poznać nowych kolegów oraz dowiedzieć się wiele na temat kultury. To wszystko w trakcie tygodnia orientacyjno-integracyjnego.

ZOBACZ TEŻ: Historyk UKW stworzył bazę danych funkcjonariuszy obozu Auschwitz-Birkenau. Pracował nad nią ponad 30 lat

Pięć dni pełnych atrakcji zaplanowanych z myślą o zagranicznych studentach organizowane jest już po raz kolejny. Zajmują się tym reprezentanci czterech uczelni: Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Collegium Medicum UMK oraz Wyższej Szkoły Gospodarki. Większość zagranicznych studentów (92) będzie uczyć się na UTP.

Studenci, którzy przyjadą do Bydgoszczy, to reprezentanci różnych państw – Najwięcej studentów pochodzi z Turcji, ale będziemy także gościć młodych ludzi z Chorwacji, Grecji, Ukrainy, Włoch, Cypru, Stanów Zjednoczonych – mówią przedstawiciele UTP.

Co zaplanowano w ramach tygodnia orientacyjno-integracyjnego? –  Studenci podczas zorganizowanego dla nich Tygodnia Orientacyjnego będą mogli, między innymi, zwiedzić Bydgoszcz i Toruń, spotkać się z Prezydentem Rafałem Bruskim – dotychczas wizyta w Urzędzie Miasta cieszyła się ponad 90% frekwencją. Nowi studenci będą mogli wziąć udział w wielu spotkaniach integracyjnych – warsztatach z parzenia kawy czy wykładzie dotyczącym tradycji polskich – informują organizatorzy.

Dokładny program wydarzeń zamieszczony jest na stronach internetowych uczelni zaangażowanych w tworzenie go.

Powiązane treści