Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -4 • L -4
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Chrystus ma twarz uchodźcy”: Niezwykły Grób Pański w parafii św. Mikołaja w Starym Fordonie
Grób Pański w Starym Fordonie
26.03.2016 | 18:42

„Chrystus ma twarz uchodźcy”: Niezwykły Grób Pański w parafii św. Mikołaja w Starym Fordonie

Pamiętamy z przeszłości kontrowersyjne Groby Pańskie, które szokowały. Ten w Starym Fordonie woła dziś do naszych sumień...

Na zdjęciu: Grób Pański w kościele pw. św. Mikołaja w Starym Fordonie.

Fot. Stanisław Gazda

„Kolejne tragedie następują jedna po drugiej. Moje serce z trudem godzi się ze śmiercią tych naszych braci i sióstr, którzy decydują się na wycieńczającą podróż, uciekając przed dramatami, biedą, konfliktami i wojnami” – tak brzmi cytat z papieża Franciszka, umieszczony obok Grobu, który ma uświadomić, że „Dzisiaj Chrystus ma twarz uchodźcy”.

„Udaję się kolejny raz duchowo na wybrzeże Morza Śródziemnego, by płakać z tymi, którzy przeżywają ból i by wrzucić kwiaty modlitwy za kobiety, mężczyzn i dzieci, którzy są ofiarami tego niekończącego się dramatu” – brzmi drugi z cytatów umieszczonych przy Grobie.

W kościele umieszczona jest także tablica z poruszającymi zdjęciami uchodźców i podpisem: „Dzisiaj Chrystus ma twarz uchodźcy”

Podobne wpisy

Powiązane treści