Bydgoszcz
-10C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -10 • L -10
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBlogiCiemność, widzę ciemność
Konstanty Dombrowicz
25.03.2016 | 10:33

Ciemność, widzę ciemność

Konstanty Dombrowicz poprowadził wykład w ramach Wszechnicy Regionalnej UKW.

Na zdjęciu: Konstanty Dombrowicz

Fot. archiwum

Zrobiło się nieco chłodniej , znak, że …  niebawem Wielkanoc. A tak na poważnie , Wielkanoc  to święta niosące z sobą nadzieję na nowe życie, nadzieję na realizację planów, nowych wyzwań. Serdecznie życzę Wszystkim spotykającym się przy lekturze tego tekstu spełnienia tych nadziei.

Rozwój Bydgoszczy z perspektywy byłego prezydenta – wygłoszenie wykładu na ten temat  zaproponowali mi organizatorzy Wszechnicy działającej na UKW.  W zasadzie można by na ten właśnie temat odpowiedzieć krótkim cytatem  z kultowej „Seksmisji”: ciemność, widzę ciemność.  Skąd taki pesymizm? A no stąd, że nie ma dla Bydgoszczy, dla jej rozwoju żadnych sensownych planów, nie ma żadnej wizji rozwoju miasta. Przyjmowane co pewien czas strategie rozwoju Bydgoszczy  to tak w rzeczywistości zlepki pobożnych życzeń lobbystycznych grupek optujących za swymi  i tylko im służącymi  cząstkowymi projektami. Co tu zresztą mówić o jakiejkolwiek wizji, kiedy prezydent jednego z największych polskich miast na sesji Rady Miasta (środa – 23 marca)  mówi, że najwyżej nie będzie jednego z najważniejszych przedsięwziąć kulturalnych (Festiwalu prapremier teatralnych ) bo nie ma na ten cel  ministerialnej dotacji. I nikt nie szuka rozwiązania problemu, bo i po co robić sobie kłopot. To ewentualny kłopot teatru. Lepiej poskakać w antyrządowej demonstracji. Jest śmiesznie – i owszem… Ale dość narzekań. Takiego przecież prezydenta wybrało 17 % uprawnionych do głosowania  mieszkańców. Nie poszliście na wybory? To macie . „Ciemność, widzę ciemność..”

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści