Bydgoszcz
26C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 26 • L 26
25C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
26C
Czw
22C
Pt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICiężarówka bez kierowcy staranowała klatkę schodową
fordon ciężarówka
26.04.2017 | 16:58

Ciężarówka bez kierowcy staranowała klatkę schodową

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na zdjęciu: Miejsce zdarzenia.

Fot. Nadesłane (dzięki uprzejmości Fordon na co dzień).

Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś przed południem w Fordonie przy ul. Wiszniewskiego 2.

Policjanci bydgoskiej „drogówki” otrzymali o godzinie 9.50 zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu ciężarowego-wywrotki, które trudno zakwalifikować jako zdarzenie drogowe. Gdy udali się pod wskazany adres zobaczyli ciężarówkę, należącą do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, która wbiła się w jedną z klatek schodowych bloku, tyle że, jak się później okazało nie prowadził jej kierowca ani pod wpływem alkoholu, ani innych środków odurzających, ani też z marnymi umiejętnościami, mylący na przykład pedał gazu z hamulcem. Za kierownicą ciężarówki nie zasiadał NIKT!

Według wstępnych ustaleń policjantów do zdarzenia mogła przyczynić się jakaś techniczna usterka, która ujawniła się akurat w tym miejscu i czasie powodując niekontrolowane uruchomienie się pojazdu i jego zjazd ze wzniesienia.

Na szczęście na drodze przejazdu ciężarówki-widmo nie znalazł się nikt, więc nikomu nic się nie stało. Ucierpiała jedynie konstrukcja klatki schodowej. Nie wiadomo, czy spółdzielnia mieszkaniowa wystąpi do firmy, do której należała ciężarówka o odszkodowanie. Wiadomo na pewno, że mandatu nie było komu wręczyć…

Jak nas poinformował rzecznik MWiK ciężarówka Kamaz wywoziła urobek po robotach przy ul. Wiszniewskiego. Samochód stał na zaciągniętym ręcznym hamulcu. W momencie gdy pękła jego sprężyna kierowca był poza pojazdem – zarzucał plandekę. MWiK poinformowały spółdzielnię mieszkaniową o incydencie. Przeproszony został również lokator mieszkający najbliżej miejsca zdarzenia.

Powiązane treści