Bydgoszcz
20C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
21C
Nd
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICiężarówka bez kierowcy staranowała klatkę schodową
fordon ciężarówka
26.04.2017 | 16:58

Ciężarówka bez kierowcy staranowała klatkę schodową

Na zdjęciu: Miejsce zdarzenia.

Fot. Nadesłane (dzięki uprzejmości Fordon na co dzień).

Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś przed południem w Fordonie przy ul. Wiszniewskiego 2.

Policjanci bydgoskiej „drogówki” otrzymali o godzinie 9.50 zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu ciężarowego-wywrotki, które trudno zakwalifikować jako zdarzenie drogowe. Gdy udali się pod wskazany adres zobaczyli ciężarówkę, należącą do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, która wbiła się w jedną z klatek schodowych bloku, tyle że, jak się później okazało nie prowadził jej kierowca ani pod wpływem alkoholu, ani innych środków odurzających, ani też z marnymi umiejętnościami, mylący na przykład pedał gazu z hamulcem. Za kierownicą ciężarówki nie zasiadał NIKT!

Według wstępnych ustaleń policjantów do zdarzenia mogła przyczynić się jakaś techniczna usterka, która ujawniła się akurat w tym miejscu i czasie powodując niekontrolowane uruchomienie się pojazdu i jego zjazd ze wzniesienia.

Na szczęście na drodze przejazdu ciężarówki-widmo nie znalazł się nikt, więc nikomu nic się nie stało. Ucierpiała jedynie konstrukcja klatki schodowej. Nie wiadomo, czy spółdzielnia mieszkaniowa wystąpi do firmy, do której należała ciężarówka o odszkodowanie. Wiadomo na pewno, że mandatu nie było komu wręczyć…

Jak nas poinformował rzecznik MWiK ciężarówka Kamaz wywoziła urobek po robotach przy ul. Wiszniewskiego. Samochód stał na zaciągniętym ręcznym hamulcu. W momencie gdy pękła jego sprężyna kierowca był poza pojazdem – zarzucał plandekę. MWiK poinformowały spółdzielnię mieszkaniową o incydencie. Przeproszony został również lokator mieszkający najbliżej miejsca zdarzenia.

Powiązane treści