Bydgoszcz
13C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 13 • L 13
12C
Sob
11C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBlogiCisza nocna dla Fordonu
tramwaj Fordon
15.01.2016 | 22:28

Cisza nocna dla Fordonu

Konstanty Dombrowicz komentuje politykę bydgoskich drogowców dotyczącą linii tramwajowej do Fordonu - inwestycji, której realizacje rozpoczął.

Na zdjęciu: Tramwaje tylko do 20:00.

Fot. archiwum

Informacja, którą przeczytałem w jednej z bydgoskich gazet wydała mi się niewiarygodna. A jednak to prawda. Oto prezydent Bydgoszczy zarządza dla Fordonu od godziny 20-tej nocną ciszę. Zbudowane za kilkaset milionów nowe połączenie tramwajowe na liniach 7 i 10   ma obsługiwać pasażerów do 20-tej. Po dwudziestej autobusy. To przekracza, delikatnie mówiąc wszelkie limity zdrowego rozsądku. I to nikogo nie boli. Ponad dwutygodniowe opóźnienie uruchomienia fordońskiej linii to nie wina Pesy, to wina prezydenta Bruskiego, który zablokował w 2011 roku zakontraktowane w przetargu dostawy tramwajów. A teraz … cisza nocna. No ale bydgoski lud jest cierpliwy i nikt głośno nie protestuje. A gdzie radni, gdzie radni z tzw. z opozycji, gdzie zdrowy rozsądek? Czyżby rozsądek został także objęty nocną ciszą?

Z jednego się cieszę. Moje – powiem wprost – odważne decyzje z lat 2008 i 2009 roku w sprawie budowy linii tramwajowej do Fordonu przecinające wieloletnie dyskusje zostały zrealizowane. A rozpoczęte jeszcze przez moją ekipę pozyskiwanie pieniędzy, negocjacje, prace projektowe znalazły pomyślny finał.   Dziękuję wszystkim, którzy wtedy się zaangażowali – pani Katarzynie Kojder-Szweda , całemu zespołowi z ZDiKM przygotowującemu założenia i projekty, Wydziałowi Geodezji i Nieruchomości, Witoldowi Dębickiemu byłemu prezesowi MZK i Tramwaju Fordon oraz ówczesnemu jego zastępcy – obecnemu prezesowi Tramwaju-Fordon. Osobne podziękowania należą się także Urzędowi Marszałkowskiemu, który wspomógł starania Bydgoszczy związane z projektem BiT City i przekazał europejskie środki finansowe na inwestycję, która tegoż projektu jest elementem. Podziękować należy także wykonawcom inwestycji – Firmie Gotowski i wszystkim pracującym na budowie. Oczywiście można zapytać, a cóż znaczą podziękowania prywatnej osoby. Pewnie niewiele. Ale należy się przypomnienie, że wyżej wymienieni, choć nie wszyscy z nazwiska, zostawili znaczący ślad na bydgoskiej ziemi.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści