Bydgoszcz
3C
Słonecznie
89% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 3 • L 3
7C
Pt
5C
Sob
9C
Nd
11C
Pon
10C
Wt
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBlogiCisza
Konstanty Dombrowicz
27.09.2016 | 06:37

Cisza

Konstanty Dombrowicz pisze o zbliżającym sie festiwalu Camerimage.

Na zdjęciu: Konstanty Dombrowicz komentuje ostatnie wydarzenia.

Fot. archiwum

Pojawiło się w mediach sporo informacji  na temat zbliżającego się Camerimage, festiwalu dotąd  znakomicie promującego Bydgoszcz i w Polsce i na świecie.  Znowu zapowiadają się ciekawe seanse, spotkania z twórcami filmów, autorami zdjęć, zapowiadane są warsztaty ,wystawy, a liczni jak zwykle miłośnicy kina zjadą do Bydgoszczy z całego świata. Tak, informacji jest sporo ale nie ma najważniejszej – co dalej z obecnością tego renomowanego festiwalu w naszym mieście.

To milczenie nie zwiastuje , obym się mylił, niczego dobrego. Milczą i organizatorzy, milczy główny sponsor- miasto Bydgoszcz. Niektórzy oczywiście uważają, że nie warto wydawać  miejskich  pieniędzy na ten filmowy festiwal. Nie liczy się dla nich  sława miasta festiwalowego, pełne hotele i restauracje, tłum obcokrajowców tutaj wydających pieniądze. Całkiem niedawno z Urzędu Miasta słychać było głosy, że można inaczej promować Bydgoszcz. Tyle tylko, że o tych innych pomysłach nic nie słychać. Tak więc nic  dobrego nie wróżąca cisza.

 Fakt , że prezydent Bruski, który ostatnio jakże chętnie i wyłącznie promuje się na różnych galach z okazji sukcesów olimpijczyków organizowanych , mimo swoich wielkich rzekomych znajomości  nie zdołał załatwić pieniędzy u swoich „zaprzyjaźnionych” Mocodawców z PO na budowę odpowiednich dla istnienia festiwalu obiektów. Na obiecankach, jak zwykle się skończyło. Czy skończy się też  Camerimage w Bydgoszczy?

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści