Bydgoszcz
-3C
Niebo częściowo zachmurzone
38% wilgotność
Wiatr: 11km/h E
H -3 • L -3
-4C
Nd
-1C
Pon
-0C
Wt
4C
Sr
5C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCo dalej z budżetem obywatelskim? Można przedstawić swoje pomysły
budżet obywatelski, bbo, wyspa młyńska - st
25.02.2018 | 12:24

Co dalej z budżetem obywatelskim? Można przedstawić swoje pomysły

Na zdjęciu: Trwają rozmowy o przyszłości budżetu obywatelskiego.

Fot. archiwum

Zainteresowani rozwojem budżetu obywatelskiego mają ostatnie dni, aby przedstawić swoje pomysły. W najbliższych dniach odbędzie się otwarte spotkanie, a także zakończą się konsultacje społeczne.

Otwarte spotkanie dla mieszkańców odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego o godz. 17:00 w Przystani Bydgoszcz przy ul.  Tamka 2. Do 28 lutego 2018 roku trwają za to konsultacje w sprawie rozwoju BBO, w których także mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta. Wypełnioną ankietę można wrzucić do urny w urzędzie miasta albo wypełnić online na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.

Mieszkańcy w ankiecie odpowiadają na pytania dotyczące wprowadzenia projektów ogólnomiejskich czy tematycznych, zmiany formularza zgłoszeniowego projektu czy też roli rad osiedla. – Poprzez konsultacje chcemy zaangażować mieszkańców już na początkowym etapie pracy nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Dzięki temu będą oni mieli jeszcze większy wpływ na kształt programu i zwiększy się świadomość w temacie BBO już na etapie przygotowywania – tłumaczą urzędnicy.

Przypomnijmy, że z początkiem roku powstała rada ds. partycypacji społecznej, której zakres działalności będzie dotyczył zaangażowania bydgoszczan w życie miasta. W jej skład wchodzą przedstawiciele Rady Działalności Pożytku Publicznego, Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, Bydgoskiej Rady Seniorów, Rad Osiedli, Radnych Miasta Bydgoszczy oraz pracowników Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail