Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
55% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 3 • L 3
1C
Wt
-2C
Sr
-0C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeCo jest trendy? Świąteczne inspiracje z Przysieka [ZDJĘCIA]
12.12.2015 | 17:07

Co jest trendy? Świąteczne inspiracje z Przysieka [ZDJĘCIA]

Tłumy odwiedzających przybyły dziś do Przysieka, żeby przekonać się, czym w tym roku przystroić choinkę, jak powinien wyglądać wigilijny stół, i jakie potrawy powinny się na nim znaleźć.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku był w sobotę 12 grudnia 2015 roku organizatorem corocznego Jarmarku Adwentowego. Organizatorom imprezy zależało na zachowaniu tradycji kulturowych związanych z okresem Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia oraz promowaniu produktów rolnictwa ekologicznego, regionalnych potraw, rzemiosła i rękodzieła.

W ramach Jarmarku Adwentowego odbyły się kiermasze produktów pochodzących z gospodarstw ekologicznych, produktów regionalnych i lokalnych, wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego oraz pokazy wykonywania dekoracji świątecznych. Miało też miejsce rozstrzygnięcie IX Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych (I miejsce zajęła Wiktoria Kamyszek z Zespołu Szkół nr 10 we Włocławku), uczniowie szkół ponadpodstawowych (pierwsze miejsce zajęła Julia Krupa z Zespołu szkół w Łubiance) oraz w kategorii dorośli.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail