Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
97% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L 0
-2C
Pon
-2C
Wt
-4C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICo można zrobić podczas tych ferii?
snowboarding-578519_1280
18.01.2016 | 22:25

Co można zrobić podczas tych ferii?

Zobaczcie, z czego mogą skorzystać uczniowie, którzy nie chcą spędzić dwóch tygodni w domu przed komputerem.

Na zdjęciu: Ferie nie powinny być nudne!

Fot. wolny dostęp

Dwutygodniowa przerwa od szkoły to okres, na który czeka większość uczniów. Wielu z nich spędzą ten czas grając w gry komputerowe, nawet nie wiedząc, ile atrakcji i promocji w tym czasie przygotowują specjalnie dla nich różne ośrodki. Jakich? Przeczytajcie.

Wszyscy uczniowie bydgoskich szkół mogą korzystać z miejskich basenów za darmo. Warunkiem bezpłatnego wejścia na pływalnię jest okazanie legitymacji szkolnej. Na basen można wejść za darmo w dni robocze od godziny jego otwarcia do godz. 14:00. Do wyboru są następujące pływalnie: „Bryza” przy Szkole Podstawowej Nr 63, „Perła” przy Zespole Szkół Nr 19, „Laguna” przy Zespole Szkół Nr 26, „Czwórka” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, „Sardynka” przy Zespole Szkół Nr 27, pływalnia przy Zespole Szkół Nr 5, Zespole Szkół Medycznych oraz w Pałacu Młodzieży. Uczniowie mogą korzystać także z lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 65.

Specjalne promocje przygotowano także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Uczniowie, którzy mają nie więcej niż 19 lat, mogą bezpłatnie korzystać z wyciągu narciarskiego w godzinach 10:00 – 12:00 w dni robocze. W te dni stok działa od 10 do 21, a kasa i wypożyczalnia sprzętu jest czynna do 20.

Uczniowie mogą skorzystać też z tańszych biletów na lodowisko, które kosztują jedynie 2 zł. Takie zniżki obowiązują w dni powszednie w godz. 9:30 – 11:15 na lodowisku w Myślęcinku.

Ferie to również dobry czas na wizytę w Ogrodzie Zoologicznym. Do końca miesiąca wejściówki dla dzieci i młodzieży kosztują jedynie 5 zł.

Wciąż można zapisywać się także na bezpłatne zajęcia organizowane w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Udział w nich może wziąć młodzież w wieku 18-25 lat. Do wyboru są m.in. warsztaty dziennikarskie, zajęcia dotyczące pisania CV, nauka tworzenia prezentacji w programie Prezi. Niektóre zajęcia odbywają się już jutro (19 stycznia), więc nie warto zwlekać z decyzją. Więcej informacji o zajęciach można znaleźć klikając tutaj.

W drugim tygodniu ferii odbędą się Piłkarskie Ferie. To właśnie wtedy galerię Focus Mall powinni odwiedzić szczególnie fani piłki nożnej. Dlaczego? Przekonacie się tutaj.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail