Bydgoszcz
-5C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -5 • L -5
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICo PESA pokaże na targach w Berlinie?
Stadler_Flirt3_i_Pesa_Dart_(2)_Trako_2015_(Flyz1_WG_34-2015)
03.09.2016 | 10:38

Co PESA pokaże na targach w Berlinie?

Największe targi branży kolejowej w Europie już w krótce.

Na zdjęciu: Cacka z PESY.

Fot. archwum

Wielkimi krokami zbliżają się największe targi branży kolejowej w Europie i na świecie. Wiadomo już jakimi pojazdami i technologiami pochwali się w Berlinie Pesa.

Co pokaże Pesa? Producent z Bydgoszczy zaprezentuje w Berlinie EZT, SZT oraz tramwaj.

– W Berlinie pokażemy elektryczny zespół trakcyjny PesaDart, spalinowy zespół trakcyjny Link z homologacją na niemiecką sieć kolejową, który jeździ w barwach NEB oraz tramwaj Krakowiak – powiedział Maciej Grześkowiak, rzecznik prasowy Pesy Bydgoszcz. Żeby można było zaprezentować Darta zostanie on  dostosowany do rozmiarów torów wystawienniczy na targach, poprzez skrócenie go o kilka członów.

Międzynarodowe Targi Technologii Transportu, to największe na świecie targi poświęcone przede wszystkim transportowi szynowemu; miejsce spotkań producentów, przedstawicieli publicznych i prywatnych przedsiębiorstw komunikacyjnych, inżynierów, decydentów z samorządów i ministerstw transportu z całego świata, a także pasjonatów kolejnictwa.

Powiązane treści