Bydgoszcz
21C
Opady
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 21 • L 21
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICo PESA pokaże na targach w Berlinie?
Stadler_Flirt3_i_Pesa_Dart_(2)_Trako_2015_(Flyz1_WG_34-2015)
03.09.2016 | 10:38

Co PESA pokaże na targach w Berlinie?

Na zdjęciu: Cacka z PESY.

Fot. archwum

Wielkimi krokami zbliżają się największe targi branży kolejowej w Europie i na świecie. Wiadomo już jakimi pojazdami i technologiami pochwali się w Berlinie Pesa.

Co pokaże Pesa? Producent z Bydgoszczy zaprezentuje w Berlinie EZT, SZT oraz tramwaj.

– W Berlinie pokażemy elektryczny zespół trakcyjny PesaDart, spalinowy zespół trakcyjny Link z homologacją na niemiecką sieć kolejową, który jeździ w barwach NEB oraz tramwaj Krakowiak – powiedział Maciej Grześkowiak, rzecznik prasowy Pesy Bydgoszcz. Żeby można było zaprezentować Darta zostanie on  dostosowany do rozmiarów torów wystawienniczy na targach, poprzez skrócenie go o kilka członów.

Międzynarodowe Targi Technologii Transportu, to największe na świecie targi poświęcone przede wszystkim transportowi szynowemu; miejsce spotkań producentów, przedstawicieli publicznych i prywatnych przedsiębiorstw komunikacyjnych, inżynierów, decydentów z samorządów i ministerstw transportu z całego świata, a także pasjonatów kolejnictwa.

Powiązane treści