Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 1 • L 1
1C
Nd
-0C
Pon
-0C
Wt
-3C
Sr
-4C
Czw
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOsiedle Leśne: Co się (nie) świeci w parku Załuskiego?
park załuskiego, czerkaskiego (2)
08.11.2017 | 12:45

Osiedle Leśne: Co się (nie) świeci w parku Załuskiego?

Od czasu sierpniowych nawałnic nie świeci się osiem z czternastu latarni - informują Czytelnicy.

Na zdjęciu: ENEA Operator ma jeszcze dzisiaj sprawdzić oświetlenie w parku Załuskiego.

Fot. Stanisław Gazda

Od czasu sierpniowej nawałnicy osiem z czternastu latarni w parku Załuskiego się nie świeci – poinformował nas jeden z Czytelników.

Wzdłuż jednej z alei parku, biegnącej równolegle do ulicy Czerkaskiej, ustawione są latarnie. Tyle że – jak wynika z sygnału, który otrzymaliśmy, od sierpnia nie działa osiem z nich. – Był kontakt z naszej strony do Enei, potem również, ale bez reakcji – pisze do nas jeden z Czytelników.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej nie odpowiada za oświetlenie w tym rejonie. – Rozmówcą w tej sprawie powinien być dostawca prądu – firma Enea Operator, bo to z nią mamy podpisaną umowę – przekazał nam rzecznik ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski. Udało nam się skontaktować z rzecznik Enea Operator Elżbietą Darul-Matuszewską.

– W tamtym rejonie nie dostaliśmy żadnych zgłoszeń po nawałnicach – mówi nam rzecznik. Jak dodała, na początku sierpnia pojawiło się inne zgłoszenie odnośnie awarii w tamtym rejonie, ale szybko ją usunięto. – Wszystkie sygnały od mieszkańców mamy skrupulatnie zapisywane, natomiast po nawałnicach nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia o awarii oświetlenia – twierdzi Elżbeta Darul-Matuszewska. Zaznaczyła jednak, że pracownicy firmy jeszcze dzisiaj udadzą się na miejsce, by zweryfikować ten fakt.

Do sprawy wrócimy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail