Bydgoszcz
8C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 8 • L 8
14C
Wt
12C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCo w miejscu targowiska na Kapuściskach? Lidl? A może coś innego? [ZDJĘCIA]
DSC_0011 (Copy)
20.09.2017 | 11:55

Co w miejscu targowiska na Kapuściskach? Lidl? A może coś innego? [ZDJĘCIA]

Sprawa zagospodarowania placyku przy ul. Wojska Polskiego jest ciągle otwarta.

Na zdjęciu: Co powstanie w tym miejscu jest nadal sprawą otwartą.

Fot. Stanisław Gazda

Jak na razie jedynie liczne spekulacje i kontrowersje wiążą się z zagospodarowaniem obecnego placu targowego w Bydgoszczy przy ul. Wojska Polskiego (w sąsiedztwie Hermesa). Mówiło się m. in. o rzekomym przeznaczeniu tego miejsca pod sklep Lidla, ale w grę wchodziło także inne wykorzystanie placu. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Na wysłane przez nas pytanie, czy sieć Lidl rzeczywiście planuje w tym miejscu swoją inwestycję? – Barbara Dulewicz z biura prasowego Lidl Polska przysłała taką oto odpowiedź: „Jeżeli podejmiemy jakiekolwiek wiążące kroki na pewno podzielimy się tym z Państwem w oficjalnym oświadczeniu prasowym. Na tę chwilę nie ma jednak oficjalnych decyzji. Nasza sieć rozwija się organicznie w stałym tempie kilkudziesięciu sklepów rocznie w całej Polsce i takie tempo planujemy też utrzymać.”

Tymczasem, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, poważne plany wobec placu na Kapuściskach ma sieć „ALDI”. Są już ponoć gotowe plany zagospodarowania przestrzennego tego miejsca z uwzględnieniem sklepu „ALDI”. Niestety, mimo upływającego już okresu dwóch tygodni, nadal nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od przedstawicieli tej sieci.

Zapytaliśmy także urząd miasta, czy wie coś na temat planów wykorzystania terenu przy ul. Wojska Polskiego 23? Doradca Prezydenta Bydgoszczy, Marta Stachowiak, poinformowała nas, że teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Tym nie mniej w przypadku działki 1/2 po zachodniej stronie istniejącego kompleksu handlowo-usługowego,  już w 2013 roku wydane zostało inwestorowi – firmie Apro Investment z siedzibą w Toruniu – pozwolenie na budowę pawilonu handlowego wraz z niezbędną infrastrukturą. Kiedy rozpocznie się budowa i ewentualnie jakiej sieci będzie to obiekt, to już jest sprawa inwestora.

Rafał Reich – manager ds. inwestycji Apro Investment z siedzibą w Toruniu – powiedział w rozmowie telefonicznej z nami, że „plany co do tego miejsca jeszcze się nie skrystalizowały – sprawa zagospodarowania tej nieruchomości jest cały czas otwarta”.

Powiązane treści