Bydgoszcz
8C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 8 • L 8
14C
Wt
12C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeCo widać z 10. piętra biurowca Arkada Bussines Park? [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Arkada Bussines Park – jedna z najważniejszych bydgoskich inwestycji ostatniego dziesięciolecia – kompleks składający się z dwóch 10-kondygnacyjnych biurowców nabiera realnych kształtów. Na pierwszym budynku niedawno zawieszona została wiecha. Zapraszamy Czytelników na kolejne piętra. Wycieczkę zakończymy na dachu…

Budowa jest obecnie na etapie zamykania stanu surowego. Na trzech piętrach rozpoczyna się montaż elementów ślusarki aluminiowej, a na dachu kładziona będzie izolacja termiczna. Wewnątrz wykonywane będą instalacje sanitarne i elektryczne. W najbliższym czasie prowadzone będą izolacje w dolnej części budynku.

Dwie podziemne kondygnacje są już praktycznie wykończone. Na przełomie września i października rozpocznie się montaż elewacji wentylowanej z alukobondu. W pierwszym kwartale przyszłego roku budynek zostanie oddany do użytku.

Najważniejsze zmiany, które każdy bydgoszczanin będzie mógł dostrzec gołym okiem, wiązać się będą właśnie z kładzeniem elewacji zewnętrznej w postaci alukobondu i oszkleniem całego budynku

Co stanowiło największą trudność? – pytamy Arkadiusza Kowalskiego, kierownika budowy. – Samo posadowienie budynku w trudnych warunkach geologicznych było nie lada wyzwaniem, ale udało się to bez najmniejszych problemów. Wykonana została tzw. biała wanna, czyli izolacja od wód gruntowych. Inwestycja realizowana w duchu zrównoważonego i ekologicznego budownictwa – otrzymała certyfikat BREEAM z oceną very good oraz spełnia wytyczne biurowca klasy A. Inwestorem jest For 2 Sp. z o. o., spółka należąca do grupy holdingowej Arkada Invest, a generalnym wykonawcą firma Skanska.

Powiązane treści