Bydgoszcz
-2C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H -2 • L -2
-5C
Pon
-6C
Wt
-2C
Sr
-4C
Czw
-4C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeCo z budową ulic w Maksymilianowie? Starosta podjął decyzję
roboty_drogowe_znak
07.01.2019 | 12:16

Co z budową ulic w Maksymilianowie? Starosta podjął decyzję

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. archiwum

Starosta bydgoski na razie odmawia wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, potrzebnego do rozpoczęcia budowy ulic w Maksymilianowie. Start prac planowano na 2020 rok.

Budowa ulic Polnej i Ustronie w Maksymilianowie jest zapisana w wieloletniej prognozie finansowej gminy Osielsko na lata 2019-2028. Prace nad projektem rozpoczęto w 2017 roku – w minionym roku planowano ich zakończenie. Zgodnie z WPF, budowę jezdni i oświetlenia planuje się na rok 2020.

Przygotowania do inwestycji obejmują też uzgodnienia administracyjne. 8 października 2018 roku starostwo powiatowe w Bydgoszczy poinformowało o wszczęciu postępowania w sprawie wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, niezbędnej do rozpoczęcia prac. 2 stycznia starosta poinformował jednak o odmowie zezwolenia, najprawdopodobniej z przyczyn formalnych. Gmina Osielsko ma prawo odwołać się od decyzji starosty.

Powiązane treści