Bydgoszcz
4C
Słonecznie
29% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 4 • L 4
1C
Czw
2C
Pt
4C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCo z nową halą na Zawiszy? Jest wniosek o pozwolenie na budowę
zawisza01b
22.11.2017 | 07:25

Co z nową halą na Zawiszy? Jest wniosek o pozwolenie na budowę

Na zdjęciu: Miasto stara się o środki na budowę nowej hali na Zawiszy.

Fot. mat. prasowe

Miasto od kilkunastu miesięcy zabiega o rozbudowę kompleksu sportowego przy ulicy Gdańskiej. W planach jest budowa hali na potrzeby lekkiej atletyki oraz strzelectwa sportowego.

– Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę tego obiektu – mówi nam Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Rafała Bruskiego. A to oznacza, że gotowy jest już projekt budowlany. Zakłada on między innymi powstanie ośmiu torów lekkoatletycznych na prostych oraz sześciu – na łukach. Hala zostanie wyposażona również w skocznie i rzutnie. Będzie spełniała nie tylko wymogi IAAF, ale także światowej federacji strzelectwa.

Miasto czeka teraz realizacja kolejnego etapu – przygotowanie projektu wykonawczego. – Dołączony będzie do niego kosztorys, który pozwoli na dokładne oszacowanie kosztów inwestycji – dodaje Stachowiak. W przyszłorocznym budżecie na jego wykonanie zabezpieczono 330 tysięcy złotych.

Na samą budowę hali ratusz chce pozyskać dofinansowanie ze środków ministerstwa sportu. – Staramy się o ujęcie zadania w ministerialnym programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – podkreśla rzecznik prezydenta. Podobną drogę bydgoski magistrat przeszedł w przypadku nowego kompleksu Astorii – z resortowego budżetu otrzymał ostatecznie na ten cel 25 mln zł.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail