Bydgoszcz
18C
Słonecznie
88% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 18 • L 18
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCoraz bliżej integracyjnego placu zabaw w Myślęcinku. Projektowanie rozpoczęte!
swing-1188131_1280
16.02.2017 | 12:01

Coraz bliżej integracyjnego placu zabaw w Myślęcinku. Projektowanie rozpoczęte!

Na zdjęciu: Z placu zabaw korzystać będą mogły zarówno zdrowe, jak i niepełnosprawne dzieci.

Fot. archiwum

Już za kilka miesięcy rodzice niepełnosprawnych dzieci będą mogli bawić się ze swoimi pociechami na placu zabaw dostosowanym do ich potrzeb. Powstanie on w Myślęcinku w miejscu obecnego już wysłużonego placu ulokowanego nieopodal głównego parkingu. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Takiego placu zabaw jeszcze w Bydgoszczy nie było. Chce go stworzyć jeden z radnych

O takie miejsce zabaw już od dłuższego czasu zabiegali rodzice niepełnosprawnych dzieci oraz radny Ireneusz Nitkiewicz. W poniedziałek spotkali się oni z pracownikami Myślęcinka i projektantką, by ustalić jakie urządzenia powinny się znaleźć. Oczekiwania rodziców dzieci niepełnosprawnych zaprezentowała ich przedstawicielka, czyli Agnieszka Lukowska.

Na terenie placu zabaw znajdzie się około dziesięciu urządzeń. Większość z nich będzie dostosowana zarówno do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, jak i zdrowych. – Jedynym elementem, z którego będą mogły korzystać tylko dzieci niepełnosprawne jest huśtawka dla wózków – podkreśla Ireneusz Nitkiewicz. Na placu pojawi się między innymi tzw. bociane gniazdo, karuzela dla dzieci zdrowych i przemieszczających się na wózku, głuchy telefon itd. Organizatorzy placu zabaw planują rozbudowywać go o dodatkowe elementy.

ZOBACZ TEŻ: Dobre wieści z ratusza. Będą dodatkowe pieniądze na integracyjne place zabaw

Ta kwestia została ustalona z projektantką, która już rozpoczęła prace nad projektem. Powinien on być znany w przeciągu 2-3 tygodni. Po przygotowaniu go, ogłoszony zostanie przetarg, a następnie ruszy budowa. – Chcemy jak najszybciej ruszyć z przetargiem, by przed wakacjami plac został uruchomiony – informuje Nitkiewicz.

Na budowę placu przeznaczono 350 tysięcy złotych. Część środków pochodzić będzie z funduszy zarezerwowanych w budżecie miasta na inwestycje w Myślęcinku. Najwięcej pieniędzy pochłonie pokrycie terenu specjalną pianką.

Powiązane treści