Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 19 • L 19
13C
Pt
10C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
9C
Wt
Metropolia BydgoskaMETROPOLIACoraz więcej kobiet w kujawsko-pomorskiej policji. Nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]
policja_ślubowanie_mat.pras (7)
08.01.2017 | 11:34

Coraz więcej kobiet w kujawsko-pomorskiej policji. Nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

Nowych funkcjonariuszy czeka kilkumiesięczny kurs podstawowy.

Na zdjęciu: W gronie nowych policjantów znalazło się dziesięć kobiet.

Fot. materiały prasowe

W czwartkowe popołudnie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło 56 funkcjonariuszy. W tej grupie znalazło się aż dziesięć reprezentantek płci pięknej. 

Ślubowanie od policjantów przyjął komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. W wydarzeniu uczestniczył również wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który podkreślił między innymi rolę młodych policjantów w kształtowaniu wizerunku formacji oraz kapelan kujawsko-pomorskiej policji ks. prałat Stanisław Kotowski, który życzył policjantom przede wszystkim wytrwałości w działaniu i ciągłym samodoskonaleniu.

Nowo przyjęci do służby policjanci rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Po zakończeniu szkolenia powrócą oni do naszego województwa: 17 osób do Bydgoszczy, 4 do Torunia, 6 do Włocławka, 3 do Inowrocławia, 3 do Aleksandrowa, 2 do Brodnicy i po jednym do: Grudziądza, Lipna, Radziejowa, Sępólna, Wąbrzeźna i KWP oraz 15 do Oddziału Prewencji Policji.

Podczas styczniowej uroczystości ślubowanie złożyło aż dziesięć kobiet. W listopadzie ubiegłego roku szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliły cztery kobiety. Natomiast pół roku temu w gronie 60 nowych funkcjonariuszy znalazło się 9 kobiet.

Powiązane treści