Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesCoś dla chcących założyć własną firmę: Spotkanie „Fabryka firm – zostań swoim szefem!”
IMG_0904 (Copy)
17.06.2017 | 12:00

Coś dla chcących założyć własną firmę: Spotkanie „Fabryka firm – zostań swoim szefem!”

Na zdjęciu: Wiele młodych osób bierze pod uwagę start we własnym biznesie.

Fot. Stanisław Gazda

Spotkanie informacyjne pt. „Fabryka firm – zostań swoim szefem!” odbędzie się 22 czerwca 2017r. w godzinach 09:30-14:00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, Plac Kościeleckich 6.

„Fabryka firm”, to cykl spotkań informacyjnych, na którym przedstawiane są formy wsparcia ze środków unijnych na założenie własnej firmy. Głównie nacisk kładziony jest na omówienie zasad przyznawania dotacji dla osób niepracujących (zarejestrowanych w urzędzie pracy lub nie), które są powyżej 29 roku życia. Dla młodszych uczestników przedstawiane są pozostałe formy wsparcia na własny biznes.

Uczestnicy uzyskają informacje m.in. o atrakcyjnych pożyczkach na rozpoczęcie działalności gospodarczej (oprocentowanie tylko 0,5%), dotacji, na założenie firmy, dodatkowego wsparcia pomostowego i szkoleń dla osób niepracujących 30+ (powyżej 30 roku życia). Specjaliści wyjaśnią na co można przeznaczyć uzyskane w ten sposób pieniądze i jak je rozliczyć.

Zaplanowane są też konsultacje indywidualne. Będzie więc na miejscu możliwość przedyskutowania pomysłu z realizatorami projektów.

W programie spotkania przewidziane jest omówienie takich zagadnień jak: założenia wsparcia w ramach działania 8.3 RPO WK-P na lata 2014-2020 Przedsiębiorcy na Start!; Bizneswoman to Ty!; Twoja przyszłość to Twój biznes; Biznes na obcasach; Od pomysłu do biznesu; Pracujemy dla siebie!; Dotacje Powiatowego Urzędu Pracy; Oferta Pracodawców Pomorza i Kujaw; Oferta Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego; Wsparcie udzielane przez Lokalną Grupę Działania „Dwie rzeki”; Źródła informacji o Funduszach Europejskich.

Powiązane treści