Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 13 • L 13
14C
Pt
15C
Sob
19C
Nd
21C
Pon
24C
Wt
Metropolia BydgoskaBlogiInterpretacja „Ale jestem” Anny Marii Jopek, czyli w końcu coś po polsku!
emilia-czekala-soundb
07.08.2017 | 21:20

Interpretacja „Ale jestem” Anny Marii Jopek, czyli w końcu coś po polsku!

Emilia Czekała w utworze Anny Marii Jopek "Ale jestem"

Na zdjęciu: klatka z klipu "Ale jestem", na zdj. Emilia Czekała | soundB | prod. Jacek Owczarz

Fot.

Nie ukrywam, że znacznie łatwiej i przyjemniej pracuje mi się nad polskimi utworami. Nawet jeśli dobrze wiem, o czym jest utwór zagraniczny, który aktualnie mamy na warsztacie w projekcie SoundB. Podążenie obrazem, kolorem czy każdym innym niuansem zawsze jest łatwiejsze przy polskich piosenkach – tak to jakoś samo po prostu wychodzi. Jestem zdania, że ma to także wpływ na odbiór, bo jak powiedział Marek Piekarczyk w jednym z odcinków The Voice of Poland: „Jak to dobrze słuchać utworu po polsku i nie musieć się ani przez sekundę zastanawiać, o czym on jest!”. Podpisuję się pod tym obiema rękoma.

Utwór „Ale jestem” Anny Marii Jopek był propozycją Emilii. Co ciekawe, nasze drogi zbiegły się dopiero w studiu, ponieważ nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji się poznać. Ema znalazła gdzieś mój numer telefonu i po prostu zadzwoniła z zapytaniem, czy może czegoś razem nie nagramy. No i stało się! Sprawdźcie, proszę, jakie są tego efekty!

Ale jestem – Emilia Czekała (z rep. Anny Marii Jopek) | soundB | prod. Jacek Owczarz

Emilia Czekała – wokalistka, konferansjer, flecistka. Z wyróżnieniem ukończyła filmoznawstwo oraz język niemiecki na brytyjskiej uczelni The University of Hull. Po powrocie do kraju muzyka stała się dla niej najważniejsza: podjęła studia na kierunku wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Joanny Zagdańskiej. Jako solistka wystąpiła m.in. z orkiestrami z Zamościa czy z Kielc. Odnosi także sukcesy jako konferansjer – od wielu lat prowadzi koncerty Orkiestry im. Johanna Straussa – nie tylko po polsku, ale także po angielsku. Od lutego 2016 roku współpracuje w tym zakresie także z Filharmonią Pomorską, zyskując znakomite recenzje i opinie słuchaczy. Jesienią 2016 roku stworzyła swój video-blog osobisty, gdzie realizuje swoje pasje mówiąc o muzyce.

Jacek Owczarz – producent filmowy i muzyczny, bydgoszczanin. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Twórca projektu SoundB łączącego artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną w pracy nad coverami popularnych utworów. Prywatnie mąż i ojciec.

Jacek Owczarz

producent muzyczny i filmowy

Producent muzyczno-filmowy, bydgoszczanin. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Twórca projektu SoundB łączącego artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną w pracy nad coverami popularnych utworów. Prywatnie mąż i ojciec.

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści