Bydgoszcz
-3C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -3 • L -3
-5C
Czw
-4C
Pt
-8C
Sob
-5C
Nd
-9C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCWZS Zawisza nie przyjmie Stowarzyszenia Piłkarskiego. Stawia na MUKS
CWZS Zawisza_Waldemar_Keister_Dariusz_Bednarek_Błażej_Baumgart - ST
02.02.2017 | 14:15

CWZS Zawisza nie przyjmie Stowarzyszenia Piłkarskiego. Stawia na MUKS

Działacze CWZS Zawisza wytłumaczyli w czwartek, dlaczego nie chcą współpracować ze Stowarzyszeniem Piłkarskim Zawisza.

Na zdjęciu: Działacze CWZS Zawisza zwołali w czwartek konferencję prasową.

Fot. ST

Działacze CWZS Zawisza nie widzą możliwości współpracy ze Stowarzyszeniem Piłkarskim. Chcą za to, aby piłka nożna w Bydgoszczy została odbudowana w strukturach MUKS CWZS.

CWZS Zawisza jako jedyny z czterech klubów, do których zwrócili się radni nie przedstawił – zdaniem polityków – merytorycznych powodów odmowy współpracy ze Stowarzyszeniem Piłkarskim. We wtorek miało dojść do spotkania ratuszowego zespołu z działaczami, ale po zamieszaniu związanym z wyproszeniem mediów przedstawiciele CWZS nie chcieli zasiąść do rozmów. – Ustalenia były inne. Chcieliśmy w spokoju porozmawiać i przygotować się razem do piątkowego spotkania – tłumaczył w czwartek prezes Waldemar Keister.

Sternik CWZS-u przyznał także, że wszyscy członkowie zarządu usłyszeli już groźby ze strony kiboli. Wiceprezes Dariusz Bednarek pokazał też zdjęcia przedstawiające obraźliwe hasła wypisane w okolicy jego domu. – Stowarzyszenie w trakcie konfliktu nie wykonało nawet pół kroku w tył, a zrobiło dwa do przodu. Gdybyśmy zgodzili się współpracować, oznaczałoby to powrót konfliktu na nasze obiekty – mówił Bednarek. Jego zdaniem nie da się nie utożsamiać treści zawartych na stronie zawiszafans.net z działalnością SP. – Stowarzyszenie nadal nie odcięło się kiboli – argumentował, pokazując informacje zamieszczone na stronie kibiców, a dotyczące działalności SP.

Odmawiając współpracy ze Stowarzyszeniem Piłkarskim, klub powołał się na trwający spór prawny. Ten powód został także wymieniony jako najważniejszy w oświadczeniu które w czwartek opublikowały władze CWZS. Tym razem jednak klub podał także dane dotyczące szkolenia i obłożenia boisk. „Na naszych obiektach funkcjonuje kilkadziesiąt grup piłkarskich, w których szkoli się ok. 700 młodych sportowców” – czytamy w piśmie.

Obecnie CWZS zarządza obiektami przy ul. Gdańskiej i Sielskiej. Na pierwszym z nich trenuje ok. 400 młodych piłkarzy, a na drugim 300. – Zgodnie z porozumieniem, które w 2008 roku zawarliśmy z władzami Stowarzyszenia Piłkarskiego, na Sielskiej funkcjonuje obecnie BKS. Naszymi oraz pozyskanymi z ministerstwa środkami zainwestowaliśmy w modernizację obiektu. Teraz pan Bess mówi, że chętnie przejąłby go. Nic dziwnego, skoro stadion jest już tak pięknie wyremontowany – mówił Błażej Baumgart, dyrektor BKS-u.

Jak zapewniają działacze, współpraca na linii CWZS Zawisza – MUKS CWZS skutkuje coraz lepszymi wynikami i to właśnie w oparciu o utworzony latem klub ma przebiegać odbudowa piłki nożnej na ulicy Gdańskiej. Za dwa tygodnie zarząd CWZS-u ma zająć się sprawą nadania MUKS-owi nazwy „Zawisza”. – Zdaniem naszych radców prawnych jest to możliwe, choć decyzja należy oczywiście do władz MUKS-u – mówi Bednarek. Klub zajmujący się na razie tylko szkoleniem młodzieży ma wkrótce wystawić zespół seniorów. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy taka drużyna zostanie zgłoszona do rozgrywek.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail