Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 16 • L 16
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaCzarny Poniedziałek na Starym Rynku. „Jesteśmy za wolnym wyborem”
stary_rynek_czarny_poniedzialek
03.10.2016 | 17:19

Czarny Poniedziałek na Starym Rynku. „Jesteśmy za wolnym wyborem”

Na zdjęciu: Stary Rynek na krótko przed planowanym rozpoczęciem protestu.

Fot. Justyna Wróblewska

„Moja macica, mój wybór”, „Nie jestem za aborcją, jestem za wolnym wyborem”, „Wasza ustawa łamie nasze prawa” czy „Jestem za wyborem, a nie terrorem” – to tylko niektóre transparenty, które pojawiły się podczas poniedziałkowego protestu kobiet przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.

CZYTAJ TAKŻE: Czarny poniedziałek w Bydgoszczy. Czy manifestacja sparaliżuje miasto?

O godzinie 17:00 na Starym Rynku rozpoczęła się manifestacja sprzeciwiająca się kontynuowaniu prac nad nowelizacją prawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Jest jedną z wielu przeciwko, które odbywają się na terenie kraju w ramach „Czarnego Poniedziałku”, podczas którego kobiety chcą zaprotestować przeciwko możliwym zmianom.

Liczba grupa osób (nie tylko kobiet) przemaszerowała z ulicą Mostową z placu Teatralnego na rynek. W tym czasie zbierano podpisy sprzeciwiające się zmianom w ustawie antyaborcyjnej – mają one trafić do polityków popierających rozwiązania proponowane przez ruch „Stop Aborcji”.

Na manifestacji obecna jest nasza reporterka Justyna Wróblewska, która wkrótce zda szerszą relację z poniedziałkowego protestu.

Powiązane treści