Bydgoszcz
21C
Opady
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 21 • L 21
17C
Pt
20C
Sob
20C
Nd
19C
Pon
19C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaMETROPOLIACzas dla najlepszych freestylerów. Najpierw Olkusz, potem Bydgoszcz
Daniel Mikołajek
21.10.2016 | 15:05

Czas dla najlepszych freestylerów. Najpierw Olkusz, potem Bydgoszcz

Na zdjęciu: Daniel Mikołajek, jeden z najlepszych specjalistów od freestyle footballu na świecie.

Fot. PFFA

Już 19 listopada do Olkusz zjadą najlepsi polscy magicy futbolowi, którzy powalczą o miano freestylera roku. Polacy, którzy znajdują się w ścisłej światowej czołówce tej widowiskowej dyscypliny,za kilka miesięcy ponownie pojawią się również w Bydgoszczy.

Tegoroczne mistrzostwa Polski odbędą się w hali sportowo-widowiskowej w Olkuszu – finały przewidziano na sobotę, 19 listopada od godziny 16:00. Tytułu wywalczonego przed rokiem będzie bronił Jaromir „JRK” Poprawa, który okazał się kilkanaście miesięcy temu lepszy od ponad trzydziestu rywali. – Jaromir już zapowiedział, że zamierza bronić tytułu. Zadanie będzie miał jednak utrudnione, bowiem dzięki wygranej w mistrzostwach zawodnicy zdobywają ważne punkty do światowego rankingu freestylerów decydujące o udziale w mistrzostwach świata i rywalizacji z najlepszymi zawodnikami globu – mówi Tomasz Lebiocki, szef Polskiej Federacji Freestyle Football.

Freestyle football to bardzo szybko rozwijająca się dyscyplina polegająca na wykonywaniu widowiskowych trików z piłką przy nodze. Ewolucje można wykonywać właściwie w każdej pozycji – stojąc, leżąc czy skacząc. – Ogranicza ich tylko własna wyobraźnia – dodaje Lebiocki. Z roku na rok freestyle football zdobywali coraz szersze grono fanów, wzrasta również liczba zawodników. Część z nich to już eksportowe gwiazdy dyscypliny – Michał Rycaj i Szymon Skalski to byli mistrzowie świata, Daniel Mikołajek (na zdjęciu powyżej) i Łukasz Chwieduk – eks-mistrzowie Europy.

Ważnym punktem na freestyle’owej mapie Polski jest także Bydgoszcz. Od 2011 roku w mieście nad Brdą odbywa się międzynarodowy turniej gwiazd Focus on Freestyle. W sobotę jego organizatorzy ogłoszą termin kolejnej, piątej już edycji, która pod patronatem PFFF odbędzie się w przyszłym roku.

Powiązane treści