Bydgoszcz
21C
Opady
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 21 • L 21
17C
Pt
20C
Sob
20C
Nd
19C
Pon
19C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICzas na gęsinę
Czas na gęsinę
06.11.2016 | 15:00

Czas na gęsinę

Na zdjęciu: Kulminacja gęsinowego święta będzie mieć miejsce w ODR w Przysieku.

Fot. Stanisław Gazda

Jak co roku kulimnacją gęsinowego święta będzie Festiwal Gęsiny w Przysieku w dniach 11-12 listopada. Wydarzenie to będzie okazją do zgłębienia tajników kuchni oraz zdobycia wielu informacji z zakresu zdrowego żywienia. W imprezie uczestniczą uznani kucharze i promotorzy kulinarni, którzy prezentują swoje autorskie pomysły na potrawy z gęsiny. Warto też 11 listopada pojechać do Minikowa na „Święto gęsi na Krajnie”.

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku jest  największym w Polsce kiermasz gęsich tuszek i produktów z gęsiny, który w ciągu dwóch dni odwiedza kilkanaście tysięcy osób. Podczas festiwalu wręczany jest  Złoty Półgęsek – nagrodę za najlepszy produkt z gęsiny dla producentów i wystawców uczestniczących w imprezie.

Będą atrakcje dla młodych i starszych, w których będzie można wygrać wspaniałe nagrody. Jak co roku Festiwal odwiedzą nas wybitni szefowie kuchni. W tym roku coś o gęsinie i nie tylko opowiedzą: Robert Sowa, Gotuj z Kuroniem – Jakub Kuroń, Marieta Marecka oraz duet Olga Bończyk i Artur Moroz.

 W programie „Święta gęsi na Krajnie” (godz. 10.00-16.00): sprzedaż produktów z gęsiny, pokazy kulinarne, targ wiejski, wystawa rękodzieła ludowego, produkty pszczelarskie, warsztaty ornitologiczne, pokaz ras żywych gęsi.

 

Powiązane treści