Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaCzas na testy torowiska tramwajowego do Fordonu. Wiemy, kiedy się rozpoczną
Swing PESA Bydgoszcz
11.11.2015 | 03:06

Czas na testy torowiska tramwajowego do Fordonu. Wiemy, kiedy się rozpoczną

Do uruchomienia połączenia tramwajowego do największej bydgoskiej dzielnicy pozostało tylko 50 dni.

Na zdjęciu: Na liniach tramwajowych docierających do Fordonu pojawi się dwanaście nowych swingów wyprodukowanych przez Pesę.

Fot. Eryk Dominiczak

Budowa linii tramwajowej do Fordonu wkracza w decydującą fazę. Jednym z jej elementów są testy nowo wybudowanego torowiska.

Od ich rozpoczęcia dzielą nas już jedynie godziny, bowiem początek weryfikacji torów zaplanowano na czwartkowy wieczór. Wówczas na nowej, 10-kilometrowej trasie łączącej pętlę przy ulicy Wyścigowej z Łoskoniem pojawią się pierwsze tramwaje, które już od stycznia będą woziły bydgoszczan na regularnych liniach. Do tej pory z nowej infrastruktury korzystał jedynie pojazd techniczny odpowiedzialny za podwieszanie trakcji.

W trakcie testów, jak zapowiadają drogowcy, będzie sprawdzane jednak nie tylko torowisko, ale również systemy zarządzania ruchem. Wyliczony zostanie ponadto czas przejazdu tramwajów pomiędzy poszczególnymi przystankami.

W związku z testami zarówno kierowcy, jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Tramwaje pojawią się bowiem w miejscach, gdzie torowisko przecina ulice bądź przebudowane na potrzeby inwestycji skrzyżowania. Niektóre z nich mogą nie posiadać uruchomionej sygnalizacji świetlnej.

Powiązane treści