Bydgoszcz
13C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
16C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
12C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleCzłonek gangu „Kadafiego” w rękach policji. Wpadł pod Bydgoszczą
Jaromir M.O. - zatrzymanie przez kryminalnych z KWP_ KWP Bydgoszcz (1)
22.11.2018 | 10:48

Członek gangu „Kadafiego” w rękach policji. Wpadł pod Bydgoszczą

O zatrzymaniu poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Do zatrzymania Jaromira M-O. doszło w Samociążku.

Fot. KWP Bydgoszcz

Sukces kryminalnych z komendy wojewódzkiej. Bydgoscy policjanci zatrzymali jednego z członków gangu „Kadafiego”.

Jaromira M-O. zatrzymali policjanci zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego KWP. 50-letni mężczyzna wpadł na działce w Samociążku. – Nie zdążył stawić oporu, prawdopodobnie się nie spodziewał zatrzymania – przyznaje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Pozostała dwójka nadal ścigana jest listem gończym.

Na początku sierpnia, śledczy wystawili list gończy za Jaromirem M.O., Tomaszem B. „Kadafim” oraz Adamem P. Cała trójka została skazana za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która zajmowała się handlem narkotykami, czerpaniem korzyści z prostytucji, wymuszeniami rozbójniczymi i kradzieżami. Jaromir M-O. został skazany przez sąd na 7 lat pozbawienia wolności. Adam P. usłyszał wyrok 12 lat więzienia, zaś „Kadafi” – 15 lat.

Grupa została przez policjantów rozbita przed siedmioma laty. – Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów i prokuratorów pozwolił na ustalenie, że grupa przestępcza handlowała narkotykami na ogromną skalę – mówi podinsp. Chlebicz. Policjanci przyznają, że to była największa w regionie grupa przestępcza o charakterze zbrojnym. Według śledczych, jej członkowie przez ponad dekadę działalności mogli wprowadzić do obrotu ponad tonę narkotyków, a do ścisłego kierownictwa grupy należało ok. dwudziestu osób.


Powiązane treści